Християнсько-Демократичний Союз

Партія Християнсько-Демократичний Союз була створена 8 лютого 1997 року в м. Києві під назвою Християнсько-Народний Союз.

2003 року відбувся VI позачерговий з'їзд, на якому до складу партії влились представники інших партій християнсько-демократичного спрямування, а саме Християнсько-Демократичної партії України (ХДПУ), Української Християнсько-Демократичної партії (УХДП) і Всеукраїнського об'єднання християн (ВОХ). Делегати з'їзду ухвалили рішення про зміну назви партії на Християнсько-Демократичний Союз. Ця подія стала знаковою для християнсько-демократичного руху країни. Вперше в Україні християнські демократи не розколювались, а об'єдналися в одну партію, відкинувши особисті амбіції, заради розвитку та перемоги ідей християнської демократії.

Сьогодні партія має обласні організації в 24 областях України, а також в містах Києві, Севастополі й Автономній Республіці Крим.

З 2 грудня 2002 року ХДС - повноправний член Інтернаціоналу народних і християнсько-демократичний партій. Факт вступу ХДС в ХДІ свідчить про визнання братніми партіями світу програмних цілей і цінностей як таких, що відповідають європейським та світовим стандартам християнсько-демократичного руху та демократичним цінностям сучасної політики.

Партія з 1998 року бере участь у парламентських та президентських виборах.

З 2001 року ХДС - активний учасник блоку "Наша Україна".

На виборах 2002 року партія стала парламентською. Члени партії є сьогодні депутатами місцевих органів самоврядування різних рівнів та мерами міст.

В 2006 році приймає участь у парламенських виборах у складі виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". До складу блоку також увійшли Народний Союз "Наша Україна", Українська республіканська партія "Собор", Партія промисловців та підприємців, Конгрес українських націоналістів, Народний Рух України

Друкований орган партії - газета "Християнський Демократ".

Зміст

Керівництво партії

Володимир Стретович - Голова партії

Володимир Марущенко - Заступник голови партії

Дмитро Панько - Секретар партії з питань ідеології

Юрій Сорочик - Секретар партії із політико-правових питань

Едуард Ільїн - Секретар з молодіжної політики

Віктор Лисицький - Cекретар ХДС з соціально-економічних питань

Основні програмні принципи ХДС

Політика ХДС ґрунтується на християнському розумінні людини, що дає етичну основу християнсько-демократичній політиці. Саме особистість є центром нашої політичної філософії. Ми визнаємо кожну людину як унікальну та недоторканну особистість, незалежно від національності, політичних та релігійних переконань, матеріального статку. Кожна людина має гідність, свободу волі й морального вибору, несе відповідальність перед Богом, суспільством і собою.

Нашими основними цінностями є Справедливість, Відповідальність, Солідарність.

Ми вважаємо ці принципи важливими для української держави, суспільства, людини. Адже Справедливість -це творення рівних можливостей і умов для всіх і кожного в реалізації себе як особистості, в задоволенні прав та свобод людини.

Відповідальність - як обов'язок відповісти за свої діяння. Солідарність - турбота та взаємодопомога.

Економіка:

вільний ринок на основі приватної власності й чесної конкуренції; активне соціальне регулювання економіки. Не може бути ніякого росту в економіці без одночасного росту життєвого рівня населення. Збільшення добробуту населення як основний показник економічного зростання. Соціальна політика:

забезпечення права на безкоштовну освіту й медицину; розробка і впровадження заходів щодо боротьби з безробіттям; гарантія збереження кількості робочих місць як одна з основних умов при проведенні приватизації підприємства; залежність розміру пенсії від стажу й умов праці, зняття обмежень у розмірі пенсій; різноманітні програми адресної допомоги. Міжнародна політика:

вступ України до Європейського Союзу; розширення співробітництва України з НАТО як ефективного способу європейської і світової безпеки, безпеки України і її активної участі у світовій політиці

Адреса

  • 00101 Україна, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 3а,

т.(044) 278-71-93 факс (044) 278-72-42

Джерела

Ресурси інтернет


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва