Український дім

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Будинок споруджено в 1978 - 1982 роках. за проектом архітекторів Головкиївпроекту лауреата Державної премії СРСР В. І.Гопкала (керівник групи), В. М.Гречини, В.Є.Коломійця, Л.І.Філенка. За побудову приміщення та його художнє оформлення в 1985 році авторів проекту відзначено державною Шевченківською премією.

Будинок спочатку призначався для розміщення тут Київського філіалу Центрального музею В.І.Леніна, який був створений 1938 року і до переїзду 1982 року в цю будівлю розміщувався у будівлі колишнього Педагогічного музею (тепер тут Київський міський будинок вчителя).

Експозиція і фонди Музею Леніна була у приміщенні з 1982 по 1993 рік. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1993 року було створено центр «Український дім» при Кабінеті Міністрів України і на його баланс було передано будівлю колишнього музею Леніна. З того часу експозицію колишнього музею демонтовано та розміщено у фондах, а центр використовується як багатофункціональний виставково-презентаційний комплекс для проведення акцій різноманітного спрямування: форумів, конгресів, симпозіумів, конференцій, презентацій, семінарів, прес-конференцій, науково-технічних та торговельно-промислових виставок, культурно-мистецьких акцій, вернісажів, салонів, аукціонів, фестивалів, концертів, видовищно-розважальних заходів.

Повна юридична назва закладу: Державне підприємство Центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». Знаходиться за адресою - вул.Хрещатик, 2.

Джерела