Українська Православна Церква Київського Патріархату

Українська Православна Церква - Київський Патріархат офіційно зареєстрована релігійна конфесія України.

Найвищим органом Церкви є Всеукраїнський Православний Помісний Собор, котрий складається з вибірних представників духовенства, мирян, монастирів, духовних навчальних закладів, церковних братств, місій. В Соборі також беруть участь всі єпископи Церкви. Всеукраїнський Помісний Собор обирає Священний Синод та Вищу Церковну Раду, які повноправно здійснюють керівні функції між Помісними Соборами. До Вищої Церковної Ради, окрім членів Священного Синоду та деяких відомих священиків, входять також представники громадськості. Очолює Церкву Патріарх Київський І всієї Руси-України, якого таємно пожиттєво обирає Всеукраїнський Помісний Собор.

УПЦ Київського Патріархату утворилася шляхом об’єднання двох православних релігійних центрів - Української Православної Церкви (частини, що відкололася від Української Православної Церкви 1992 року після позбавлення сану колишнього Митрополита Київського і Всієї України УПЦ Філарета (Денисенка), на момент об’єднання не мала офіційної легалізації) та Української Автокефальної Православної Церкви (1993 після сметрі патріарха Мстислава знову відокремилася, має офіційну легалізацію).

Об’єднавчий Собор відбувся 25-26 червня 1992 року у Києві. З червня 1992 року по червень 1993 року Предстоятелем УПЦ Київського Патріархату був Святійший Патріарх Мстислав (Скрипник). Після його смерті, у жовтні 1993 року Патріархом Київським і всієї Руси-України було обрано Володимира (Романюка) (на Патріаршому престолі перебував до липня 1995 року). У жовтні 1995 року Всеукраїнський Православний Собор обрав Патріархом Київським і всієї Руси-України Владику Філарета (Денисенко), який очолює УПЦ Київського Патріархату і по теперішній час.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва