Україна (кінотеатр)

Історія кінокомплекса «Україна» розпочинається на початку ХХ сторіччя, коли на його місці у 1903 році відкрився цирк П.Крутікова «Гіппо-Палас» («Hippo-place»). Це був єдиний у Європі двохповерховий цирк, який міг одночасно вмістити до 2 000 глядачів. Крім того, будівля цирку мала гарну акустику, а тому часто використовувалася для творчих вечорів і концертів. У свій час на його сцені виступали співаки Федір Шаляпин, Леонід Собінов і Тітта Руффо, поет Володимир Маяковський та письменний Олександр Купрін.

Велика Вітчизняна війна залишила від будівлі цирку руїни, які розібрали 1945 року.

Нове народження кінокомплексу відбулося 26 мая 1964 года. В цей день урочисто відкрили кінотеатр «Украина» - перший київський широкоформатний кінотеатр. Авторами проекту будівлі кінотеатру були архітектори Л.В. Добровольський, А.Я. Косенко і В.А. Созанський, фасад кінотеатра був прикрашений скляним вітражним еркером (художниця З.А. Рогачьова), який у 1980 році був замінений на орнаментне пано.

Великий кінозал «України» пам’ятний виступами «шестидесятників» і всесоюзною прем’єрою фільма Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», яка відбулася 1965 року.

У 2001 році кінотеатр знаву відкрив двері для глядачів після комплексної реконструкції, під час якої повністю було замінено обладнання кінозалів, переобладнано інші приміщення. Кінотеатр нині має два різних за місткістю зали - червоний на 456 і синій на 148 глядацьких місць. В кінокомплексі також діють касовий зал, два бари і ресторан «Фелліні».


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва