Теремки (станція метро)

«Теремки́» — 52-а станція Київського метрополітену. Кінцева на Куренівсько-Червоноармійській лінії. Розташована після станції «Іподром» на проспекті Академіка Глушкова поблизу Кільцевої дороги та Одеської площі. Названа за однойменним житловим масивом. Пасажиропотік — 21,7 тис. осіб/добу[1]. Після відкриття станції всю лінію метро можна проїхати за 40 хвилин. [1].

Зміст

Історія

Будівництво станції розпочато в листопаді 2011 року. Через брак коштів дату відкриття станції неодноразово переносили.[1] 3 листопада 2013 року на станцію було запущено пробний поїзд.[1] Як і приблизно 30% київських станцій, відкриття станції Теремки було приурочене до 6-7 листопада (тепер замість початку Жовтневого перевороту відзначається День звільнення Києва від німців).

Конструкція

За конструкцією станція односклепінна мілкого закладення, з двома виходами у підземні переходи під проспектом Академіка Глушкова. Наземні вестибюлі відсутні. Виходи з підземних переходів та ліфти улаштовані у вигляді засклених павільйонів.

Оздоблення склепіння платформи виконане мозаїчним облицюванням у вигляді геометричних візерунків, елементи яких переходять також на колійні стіни. Стіни облицьовані бежевим мармуром, який підкреслює їх конструктивні особливості. Торці платформи також оздоблені мозаїчним облицюванням. Освітлення станції здійснюється за допомогою 13 торшерів з відзеркалювачами. Навкруги торшерів розміщені лавки для пасажирів, виготовлені з нержавіючої сталі. Додаткова світлова лінія на колійній стіні підсвітлює візерунок на склепінні.

На станції встановлено 4 ліфти для людей з особливими потребами. 2 ліфти — для перевезення пасажирів із вулиці до вестибюлю станції, ще 2 — із рівня вестибюлю до рівня пасажирської платформи. Вздовж краю платформи улаштована шутц-лінія з плитки типу «Грес» із випуклим рельєфом «Увага», шо дозволяє краще орієнтуватися людям із вадами зору.


  Місцевість:  Теремки.   Станції метрополітену:  Куренівсько-Червоноармійська лінія.

Джерела

Виноски


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва