Солом’янська вулиця

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
(Перенаправлено з Солом'янська вулиця)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Пролягає від Солом`янської площі до Клінічної вулиці. Прокладена у 60-х роках 20 століття, коли остаточно було закінчено будівництво Залізничного масиву - житлового масиву на Байковій горі, на великій незабудованій території, на якій розташовувались військова точка з радарами та городи мешканців прилеглих поселень - залізничників та Костопальні. Головними вулицями Залізничного масиву стала Солом'янська та Волгоградська вулиці. Мала назву провулок Урицького. Сучасна назва — з 1955, від місцевості, де вона починається. Солом'янська вулиця простяглася від Солом'янської площі до Інституту цукрових буряків, де закінчувалася між вулицями Максима Кривоноса і Олексіївською. У 1961 до неї приєднано вулицю Малоокружну (виникла в середині 20 століття, згадану назву здобула 1955), після чого Солом’янська вулиця набула сучасних розмірів.

До Солом’янської вулиці прилучаються: вулиці МеханізаторівМаксима КривоносаОлексіївськаНоводачний провулок — вулиці Олександра ПироговськогоВолгоградськаГоловкаНародна і Протасів Яр.

  Місцевість:  Олександрівська слобідка, Солом`янка.   Станції метрополітену:  Вокзальна.   Залізничні станції:  Протасів Яр.

Джерела