Саксаганського вулиця

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Пролягає від Еспланадної вулиці до Перемоги площі. Виникла у 30-і роки 19 століття і складалася з двох вулиць: Великої Жандармської (від початку до вулиці Тарасівської) і Малої Жандармської (від вулиці Паньківської до кінця). Після прокладання нового шляху через приватні садиби між вулицями Тарасівською і Паньківською обидві вулиці було 1881 об’єднано під спільною назвою Жандармська вулиця. У 18881913 — Маріїнсько-Благовіщенська вулиця, оскільки проходила повз будинок Маріїнської громади Червоного Хреста (містилася у будинку за номером 75) і церкву Благовіщення, що стояла поблизу перетину з вулицею Паньківською (Зруйнована у 30-і роки 20 століття). У 19191937 мала ім’я Л. Л. Пятакова. Сучасна назва на честь П. К. Саксаганського — з 1937. На вулиці переважає забудова кінця 19 — 1-ї чверті 20 століття.

Прилучаються: вулиці РуставеліЧервоноармійськаГорькогоВолодимирськаТарасівськаПаньківськаЛ. ТолстогоС. ПетлюриСтаровокзальна і бульвар Шевченка.

  Місцевість:  Паньківщина   Станції метрополітену:  Вокзальна, Республіканський Стадіон, Університет.   Залізничні станції:  Протасів Яр.

Джерела