Садиба Носова

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Нижній Вал, 17/6
Нижній Вал, 17/6
Нижній Вал, 17

Садиба Носова – комплекс садиби, що належав київському купцеві Носову в сер. ХІХ ст. Розташовується за адресою Нижній Вал, 17 та 17/6. Складається з двох будинків (цегляного і дерев’яного), розташованих поруч, і формує фронт забудови вулиці Нижній Вал і Житньоторзької площі. Збудовано у другій половині ХІХ ст.

Двоповерховий, цегляний будинок комплексу має складну в плані конфігурацію, фасад увінчано високим аттиком, вирішеним у стильових формах неоренесансу. Карниз, що виступає, лопатки, пілястри, ніші під вікнами, лиштви вікон, усі архітектурні деталі розкішно прикрашено ліпною пластикою з рослинним орнаментом. Прилеглий двоповерховий, дерев’яний, тинькований об’єм також пишно декорований: ліпний аркатурний пояс підтримує дерев’яний карниз, спарені пілястри завершуються капітелями корінфського ордера, площина фасадної стіни оздоблена декоративними вставками. Перші торговельні поверхи споруд зазнали повної реконструкції.

З 1994 р. по 2010 р. будівлі садиби перебували на обліку як щойно виявлені об’єкти культурної спадщини. Після виключення будівель зі списку пам’яток архітектури, що охороняються, споруди було знесено влітку 2011 р.

Посилання