Сагайдачному Петру пам’ятник

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Загальний вигляд

Пам’ятник Петру Сагайдачному – монумент на честь гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Споруджений за постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1995 на доброчинні кошти. Відкритий у 2001 р. на Контрактовій площі у сквері на перетині з вул. П. Сагайдачного. Автори – ск. В. Швецов (за участю скульпторів Б. Крилова, Е. Кунцевича, О. Сидорука), архітектори М. Жариков, Р. Кухаренко (за участю Ю. Лосицького). Загальна висота – 5,5 м, п’єдесталу – 1,5 м.

Бронзовий монумент на сірому гранітному п’єдесталі у формі природної брили з м’яко заокругленими кутами встановлено у центрі спеціально забрукованого невеличкого майданчика на невисокому штучному земляному пагорбі. Гетьман зображений верхи на коні. Права рука його, піднята в енергійному жесті, тримає булаву – символ влади, ліва – стримує коня за повід. Постать ледь повернена, що підкреслено рухом довгого плаща з динамічними складками за спиною. Загальне реалістичне трактування скульптури доповнене ретельно відтвореними деталями одягу, військових аксесуарів (на голові гетьмана – висока шапка, на правому боці – сагайдак зі стрілами) та парадною збруєю коня. Композиція відзначається динамічністю силуету, образно-пластичне вирішення передбачає можливість огляду як з близької, так і далекої відстані – з перспективи вул. П. Сагайдачного.

На земляному пагорбі перед пам’ятником вмонтовано сіру гранітну плиту з викарбуваним гербом гетьмана та його іменем. З протилежного боку пагорба розміщено другу подібну плиту з анотаційним написом про авторів і виконавців, дату відкриття.

Джерела