Русанівські сади

Русанівські сади — дачний масив на лівому березі Дніпра, в Дніпровському районі Києва. Межує на сході та півночі з залізничною колією Київ-Дніпровський — Київ-Петрівка, на північному заході з урочищем Горбачиха, на півдні — з Лівобережним масивом. Виник у 1950-х роках.

Частина садів підлягає знищенню у зв'язку з будівництвом Подільсько-Воскресенського мосту. Вихід цього мосту запланований на вулиці С.Стальского. Згідно з рішенням від 17 лютого 2011 року, Київрада визначила 265 ділянок Русанівських садів, що будуть знесені через будівництво шляхопроводу. Потім до цього списку додали ще 12 дач.[1].

Працівники компанії «Київавтодор» планували почати знесення перших 43 ділянок Русанівських садів у середині серпня 2011 р.[1], потім цю подію перенесли на кінець серпня[1]. Більшість садівників погодилися на компенсацію і на той час уже з'їхали. Ділянки йдуть не за порядком, а вибірково. У першу чергу відселення потрапили будівлі на 25-й і 26-й лініях, хоча мешканці будинків, що потрапляють під знесення в 2-й черзі (санітарна зона моста), поки не з'їжджали. Більша частина дачників із ділянок, що йдуть під знесення, погодилися переселитися в Биківню.

Загалом відселенню підлягають 259 садових ділянок Русанівських та Воскресенських садів. Уклали добровільні угоди з власниками 175 ділянок. Зокрема на переселення до Биківні 81 угоду, до Горбачихи – 24, на повну грошову компенсацію – 57, на компенсацію квартирами – 13[1].

11 жовтня 2012 року відбувся тендер[1] щодо знесення будинків, споруд та зелених насаджень на 133 садових ділянках[1] Русанівських і Воскресенських садів, що заважають Подільському мостовому переходу, завершити роботи повинні до кінця 2013 року.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва