Олімпійська (станція метро)
“Олімпійська” – 23-a станція Київського метрополітену, розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями “Площа Льва Толстого” і “Палац Україна”. Відкрита 19 грудня 1981 року під назвою “Республіканський стадіон”. Пасажиропотік – 29,1 тис. пас./добу (2009 рік)<ref>Офіційний сайт Київського метрополітену</ref>. Сучасна назва<ref>Рішення Київської міської ради № 191/5578 від 25 травня 2011 року</ref> — з 3 червня 2011 року, від розташованого неподалік НСК “Олімпійський”.
Відкрита 1981 року (архітектори Т. Целіковська, А. Крушинський, художник А. Міловзоров).
Станція глибокого закладення, має три підземних зали — середній і два зали з посадочними платформами. Зали станції з’єднані між собою рядами проходів-порталів, які чередуються з пілонами. Середній зал ескалаторним тонелем сполучений з підземним вестибюлем, який виходить в підземний перехід до вулиць Червоноармійської та Фізкультури і до Національного спортивного комплексу “Олімпійський”. Для підйому та спуску пасажирів в ескалаторному тонелі встановлено 3 эскалатори.
Пілони надтонкі. Враховуючи великий пасажиропотік в період спортивних заходів — всі пройми відкриті. В торці центрального залу художня композиція у формі олімпійського вогню, облицьована смальтою червоного та синього кольорів різних відтінків. Пілони і стіни облицьовані сірим мармуром, що дає відчуття недостатнього освітлення. Згідно з проектом стіни повинні були бути білими, але білого мармуру не вистачило. За об'ємно-просторовим рішенням, формами архітектурних деталей та поєднанням кольорів опоряджувальних матеріалів створюється загальне враження гостроти і динамічності.
Деякий час після відкриття станції світильники у центральному залі і бра на посадкових платформах мали молочно-білі скляні плафони циліндричної формі, а на композиції у торці залу були відсутні олімпійські кільця.
Місцевість: Нова Забудова. Станції метрополітену: Куренівсько-Червоноармійська лінія.
Фото
Джерела
- Вулиці Києва (довідник). УЕ, К. – 1995
- Київ. Енциклопедичний довідник Під ред. А. Кудрицького. — Київ, ГР УРЕ, 1981
<references/>