Олімпійська (станція метро)

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

“Олімпійська” – 23-a станція Київського метрополітену, розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями “Площа Льва Толстого” і “Палац Україна”. Відкрита 19 грудня 1981 року під назвою “Республіканський стадіон”. Пасажиропотік – 29,1 тис. пас./добу (2009 рік)<ref>Офіційний сайт Київського метрополітену</ref>. Сучасна назва<ref>Рішення Київської міської ради № 191/5578 від 25 травня 2011 року</ref> — з 3 червня 2011 року, від розташованого неподалік НСК “Олімпійський”.

Відкрита 1981 року (архітектори Т. Целіковська, А. Крушинський, художник А. Міловзоров).

Станція глибокого закладення, має три підземних зали — середній і два зали з посадочними платформами. Зали станції з’єднані між собою рядами проходів-порталів, які чередуються з пілонами. Середній зал ескалаторним тонелем сполучений з підземним вестибюлем, який виходить в підземний перехід до вулиць Червоноармійської та Фізкультури і до Національного спортивного комплексу “Олімпійський”. Для підйому та спуску пасажирів в ескалаторному тонелі встановлено 3 эскалатори.

Пілони надтонкі. Враховуючи великий пасажиропотік в період спортивних заходів — всі пройми відкриті. В торці центрального залу художня композиція у формі олімпійського вогню, облицьована смальтою червоного та синього кольорів різних відтінків. Пілони і стіни облицьовані сірим мармуром, що дає відчуття недостатнього освітлення. Згідно з проектом стіни повинні були бути білими, але білого мармуру не вистачило. За об'ємно-просторовим рішенням, формами архітектурних деталей та поєднанням кольорів опоряджувальних матеріалів створюється загальне враження гостроти і динамічності.

Деякий час після відкриття станції світильники у центральному залі і бра на посадкових платформах мали молочно-білі скляні плафони циліндричної формі, а на композиції у торці залу були відсутні олімпійські кільця.

  Місцевість:  Нова Забудова.   Станції метрополітену:  Куренівсько-Червоноармійська лінія.

Фото

Джерела

<references/>

Посилання