Пуща-Водиця

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
PuschaVodytsya.jpg

Дачно-курортна місцевість на північній околиці Києва. Назва — від «пущі» (густий ліс) і р. Водиця, що тут протікала. С-ще Пуща-Водиця розташоване серед Пуща-Водицького лісу, межує з с. Горенка. Із рештою р-нів Києва сполучена вул. Міською (для автотранспорту) і з 1904 трамвайною колією через ліс (до Контрактової площі). Відома з ХІ ст. як місце князівського полювання. З 1724 — лісове господарство, з 1890-х рр. - селище із сучасним плануванням. Існують вул. і пров. Пуща-Водицькі у місцевості Кинь-Грусть, Пуща-Водицький парк. Масове і хаотичне курортне буд-во в 1950-х — 1980-х рр. в Пуща-Водиці завдало значної шкоди унікальному лісовому масиву.

В селищі розміщується Госпіталь ветеранів Великої Вітчизняної війни, Будинок ветеранів сцени, санаторії та профілакторії різних відомств (більшість нині у занедбаному стані).

Селище засноване 1890 року, 1981 року йому було надано статус селища міського типу, а 2002 року після проведення адміністративно-територіальної реформи в місті територію селище ліквідували, а його територію приєднали до Оболонського району міста.


Джерела