Путятін Євфімій Васильович

Граф ПУТЯТІН Євфімій Васильович, адмірал, генерал-адьютант (8 листопада 1803-16 жовтня 1883). Походив з старовинного дворянського роду. Син капітан-лейтенанта Василя Єфимовича Путятіна і Єлизавети Григоровни Путятіної, доньки генерал-майора.

Закінчив Морський кадетський корпус. Брав участь у навколосвітньому плаванні на фрегаті «Крейсер», під командуванням М. П. Лазарєва. Довго жив у Англії, де одружився на доньці одного з вищих чиновників англійського ВМФ.

У 1852 році був призначений главою місії з встановлення дипломатичних і торгівельних відносин між Росією та Японією. 7 лютого 1855 року в місті Сімоді Є. В. Путятіним від імені Російського уряду був підписаний перший російсько-японський трактат. Трактатом було передбачено встановлення кордону, відкриття трьох портів для заходу російських кораблів, й започатковано консульські відносини між двома державами.

Євфімій Васильович Путятін з 1857 по 1858 рік очолював далекосхідну дипломатичну місію. Уклав Тяньцзінський трактат з Китаєм, за яким росіяни отримували право вільного відвідування внутрішніх провінцій Китая і китайських портів. У 1860 році підписав з Китаєм Пекінський договір, який визначив кордон між Росією і Китаєм, який зберігається до наших днів.

У 1861 році – міністр народної освіти. Кавалер багатьох вищих орденів Росії.

Помер у Парижі на 80-ому році життя. Згідно заповіту, був похований у Києві, на території Киево-Печерской Лаври.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва