Працівників Наркомюсту житловий будинок

Загальний вигляд
Загальний вигляд

Житловий будинок працівників Наркомюсту – житловий будинок, що призначався для працівників Народного Комісаріату юстиції УСРР (прокуратури), типовий зразок житлового будинку у стилі конструктивізму кінця 20-х – початку 30-х рр. ХХ ст.

Знаходиться на вулиці Артема, 48. Розташований під кутом до рядової забудови реконструйованої у 1930-х рр. вулиці, на яку будинок виходить вузьким фасадом з асиметрично розташованою сходовою кліткою і невеликою аркою внутрішньоквартального проїзду. Запроектований 1930-1932 рр архітектором С. Царьовим. Головний фасад у 1932-1933 рр. перероблено, що простежується в оформленні міжвіконних площин стін, оброблених бетонною крихтою.

П'ятиповерховий, цегляний, тинькований з подальшим пофарбуванням. Складається з дво-, три- і чотирикімнатних квартир. У плані ступінчасто-подібний, витягнутий у глибину ділянки забудови. В основі – двоквартирна секція. Особливу роль в архітектурно-просторовому вирішенні відіграють асиметрично розміщені об’єми сходових кліток з підкресленими вертикалями засклення, а також легкі балконні ґрати.

У цьому будинку в двокімнатній квартирі №3 в бельетажі з 1974 р. до жовтня 1975 р. жив з сім’єю співак, народний артист УРСР Андрій Іванович Кікоть (1929-1975).

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва