Політехнічний парк

У 1898 році відбулася закладка будівель Політехнічного інституту. Спорудження шести корпусів у романському стилі за проектом архітектора І.С. Китнера було закінчено у 1901 році. Пізніше тут було закладено парк, який в основному розмістився між корпусами інституту та Брест-Литовським шосе (нині - пр.Перемоги). Його сплановано в природному стилі по типу лісопарку або гаю з регулярною частиною біля корпусу інституту. В його створенні брали активну участь викладачі та студенти інституту. Свого часу за видовим складом деревних порід він посів одне з чільних місць серед парків Києва. Тут було висаджено близько 200 видів і форм дерев і чагарників.

На жаль, багато цінних дерев в результаті недогляду та в часи Великої Вітчизняної війни загинуло або було вирубано. У 1960-ті роки XX століття тут зростало біля 25 видів дерев, серед яких збереглись такі досить цікаві і рідкісні у нас форми: гінкго дволопатеве, кавказька лапина, бундук або кентукське кавове дерево, клен сріблястий (цукристий), бук, колекція хвойних, серед яких є модрина та кілька видів сосни. Тут зростають також гіркокаштан звичайний, робінія звичайна, липа серцелиста, клен гостролистий, сосна звичайна.

Зелені насадження в парку займають площу близько 12 га (загальна площа - 13,5 га), інша територія зайнята алеями та площадками. У 2005-2008 роках проведена комплексна реконструкція парку, в т.ч. проріжено та частково замінено зелені насадження, замінено покриття доріжок, встановлено нове оствітлення та малі архітектурні форми.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва