Перемоги площа

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Розташована між Перемоги проспектом. Володарського вулицею, Дмитрівською вулицею, Воровського вулицею, Гончара Олеся вулицею, Шевченка Тараса бульваром, Саксаганського вулицею. Старовокзальною вулицею, Жилянською вулицею і Пестеля Павла вулицею. Виникла в серед. 19 ст. як одна з базарних площ. У 18691952 мала назву Галицька площа (майдан). Подекуди згадується як Галицький базар (1883). У 1926 перейменована на площу Повстання 1905 року, але ця назва не прижилася. Побутувала й неофіц. назва — Єврейський базар (Євбаз, ліквідований наприк. 40-х — на поч. 50-х рр.). Суч. назва — з 1952 (на честь перемоги СРСР у ВВВ).

  Станції метрополітену:  Вокзальна.

Галицька площа

Попередня назва нинішньої площі Перемоги. Відома з ХІХ ст. У 1860 році на ній було відкрито ринок речей першої необхідності, який згодом отримав назву Єврейського базару (Євбаз) або Галицького ринку. Площу 1869 року назвали Галицькою. З 1952 року - площа Перемоги.

У 1960-1970-хх роках була проведена реконструкція площі й вона набула практично сучасного вигляду. В ході цієї реконструкції з площі було прибрано ринок, натомість з’явилися будівлі цирку, готель «Либідь», універмаг «Україна».

Джерела