Партизанської Слави парк

Регіонально-ландшафтний парк «Партизанська слава» Знаходиться між вулицями Тростянецькою та Славгородською. Частина Микільського лісового масиву була включена до меж Дарницького району міста у 1965 році для організації тут районного парку культури і відпочинку "Партизанська слава".

Парк було закладено у 1970 році. Його композиційним центром є меморіальна зона з Музеєм партизанської слави, амфітеатром для проведення традиційних зустрічей колишніх бійців партизанських загонів і з'єднань, де проводяться мітинги та святкові ходи. В цій зоні організовані підзони - партизанський арсенал із землянками, партизанське вогнище тощо. Тут також встановлено Пам’ятний знак на честь бойової співдружності партизанських бригад у роки ВВВ.

Окрім зони урочисто-масових заходів, у парку є ще шість функціональних зон: видовищних та культурно-освітніх заходів, експозиційно-тематична, спортивна, відпочинку дітей, тихого відпочинку, господарська. Тут збережені ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими елементами. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея та велике прогулянкове кільце. На алеях встановлено тематичні скульптурні композиції з дерева. Є також містечко атракціонів, літній кінотеатр, декоративний басейн, добре впорядковані лісові озера.

Парк було створено на базі лісу з сосни звичайної. Загальна площа парку - 11,97 га, насадженнями зайнято більше 100 га території парку, стежковою мережею - 7,0 га, водоймами - 3,4 га, будівлями - 0,3 га.

У парку представлені п’ять типів садово-паркових ландшафтів: лісовий, парковий, лучний, садовий, регулярний. Дев’яносто відсотків території насаджень відносяться до лісового та паркового типів, які займають приблизно однакові площі (46 і 45 га). Лучний ландшафт представлений ділянками біля трьох озер (6,0 га), незначні площі займають садовий (1,1 га) та регулярний (0,6 га) ландшафти. Значну частину парку (32% території) вкриває рідколісся сосни звичайної. Під ним створені культури сосни звичайної і декоративні насадження різних видів.

Усього в парку зростає 36 видів деревних рослин. Серед них переважає сосна звичайна, ростуть клен цукристий, робінія звичайна, горобина звичайна, береза повисла, дуб червоний, дуб звичайний, липа серцелиста. Біля 9 га в парку займають галявини.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва