Парки культури і відпочинку

За «Великим тлумачним словником української мови», Парк - це великий сад або гай для прогулянок з алеями, квітниками, а також звичайно з обладнанням для відпочинку і розваг. В іншому варіанту тлумачення - великий сад спеціального призначення, звичайно відкритий для відвідувачів. «Тлумачний словник Даля» зазначає, що слово парк англійського походження та визначає його йя чистий гай, з доріжками, під наглядом, для гуляння, а іноді для утримання дичини, як правило огороджується.

В сучасному розумінні парки культури і відпочинку - це великі рекреаційні зони (зони відпочинку) у яких більшу територію займають зелені насадження, прокладено алеї чи доріжки, обладнано місця для відпочинку та розваг.

Зокрема, в таких парках наявні дитячі майданчики та містечка атракціонів, естради чи зелені театри, спортивні майданчики чи споруди, точки громадського харчування. В деяких парках, де наявна достатня акваторія також обладнуються пляжі та місця прокату водно-спортивного інвентаря. В цих парках проводяться культурні заходи - концерти, конкурси, народні гуляння - до свят чи днів відпочинку.

За даними «Київзеленбуду» в місті налічується 17 парків культури і відпочинку, доглядають за якими районні комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва