Обговорення:Головна сторінка

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошукуНавігація та "самореклама"/selfpromotion на головній сторінці.

Як раніше зазначалося, для того, щоб ми мали "нормальну" (тобто хорошу, зручну у користуванні) Головну сторінку, нам потрібні:

  • засоби навігації, додаткові до тих, що є у фіксованому меню зліва ("каталог, швидкі лінки");
  • засоби залучення уваги відвідувачів (в першу чергу - новачків) ("пара останніх подій та випадкова стаття із зображенням").

Почну з кінця - мені не вдалося ні знайти (в "доках") ні винайти (шляхом експериментів тощо) способу зробити include тексту випадкової статті в текст іншої статті (зокрема - Головної). З іншого боку, я не бачив жодного (!) проекту на базі Медіавікі (жодної Вікіпедії зокрема), де б клопоталися цим, оскільки «кнопка» "Випадкова стаття" присутня в меню зліва завжди (+можна додатково в тексті Головної сторінки поставити клікабельне посилання). То ж пропоную "робити як усі".

Щодо "пари новин" - наразі відкладемо.

Найкращі "швидкі лінки", які я бачив (знов таки - йдеться про проекти на базі Медіавікі) побудовані на основі системи категорій, тобто так, як вже наявний «Каталог» (див. кнопку зліва, другу згори), а якщо ми такий каталог вже маємо то який ще нам потрібен? Якщо йдеться про абеткові індекси, то маємо приклади, придатні не лише до наслідування, а просто до копіювання ;).

--pavlosh 17:30, 14 листопада 2007 (EET)

Тобто виникає питання, якщо вже все є, то що надавати на головній сторінці? ))))))))) Може відійти від загальних рішень і написати гарню статтю яка б давала можливісь новачкам одразу охопити майже все про ВЕК? З купою посилань на докладніші статті, довідку, спеціальні і т.і.? --Ярослав 18:19, 14 листопада 2007 (EET)
Interface-4.jpg
Приблизно (оскільки не все, а "майже все") так :))). Я думаю, що ми маємо (майже) все, що потрібно для реалізації наведеного ескізу, хоча і не обов'язково у такому розташуванні (зокрема, якщо ми скористаємося стандарним вікном пошуку Вікімедіа, то воно (вікно пошуку) буде трохи в іншому місці.) --pavlosh 18:28, 14 листопада 2007 (EET)
Це дуже сирий варіант, який дає увлення про набір кольорів істиль, але на жаль він не відповідає можливостям монобуку, й тому потребує значної доробки. Немає сенсу робити інший стиль для головної. А відтак питання змісту головної не зникає. --Ярослав 18:37, 14 листопада 2007 (EET)
Я (майже) нічого не знаю про Вебмастерінг/Вебдизайн, але для мене "монобук" - стосується дизайну, тобто форми сторінки (як ми її відобразимо), а зміст - то є зміст (перелік того, що ми хочемо розташувати на Головній). Як монобук може впливати на зміст? --pavlosh 18:46, 14 листопада 2007 (EET)
Але ж на ескізі немає змісту. )) --Ярослав 18:49, 14 листопада 2007 (EET)
Майже :) є - там вказано перелік рубрик (клікабельних посилань на розділи/категорії). --pavlosh 18:54, 14 листопада 2007 (EET)
Як на мене, то головна сторінка не може бути "статтею, що сама розповідає про все", а саме "дає можливість охопити", відсилаючи (за рахунок численних клікабельних посилань) до багатьох інших статей (категорій, довідок тощо). --pavlosh 18:33, 14 листопада 2007 (EET)
Щодо "відходу від загальних рішень" - Вам не подобається (майже) стандартне Медіавікі меню (+ вікно пошуку) зліва і Ви хочете від нього відмовитися? Я б цього не робив. --pavlosh 18:39, 14 листопада 2007 (EET)
Стандартне рішення про наповнення головної, а не "стандартни" інтерфейс. Про інтерфейс якось іншим разом. Покищо, за великим рахунком, є бажання, але до роботи не брались --Ярослав 18:43, 14 листопада 2007 (EET)


Рубрики

Варіант сторінки симпатичний, хіба що треба подумати над переліком. Зокрема, в розділі про Київ я би дещо поміняв місцями:

Архітектура Природа Особистості Економіка Культура Влада

теж саме і праворуч:

Вулиці та площі будинки - я намагатимусь відновити традицію занесення історій про окремі будинки. транспорт визначні місця освіта та наука гром заклади інше

Думаю варто було б і розділ про пам`ятники створити.

Можливо є сенс подумати і про розділ бібліографії - Книжки про Київ, відеотеку (Київ у фільмах)

Але все залежить чи вистачить місця звісно:)

--Ігор

Але ж рубрики займуть ну максимум чверть екрану. Отже необхідно буде додавати інші "стандарні" компонети, то які? --Ярослав 19:35, 14 листопада 2007 (EET)
Як на мене, то абсолютно зарано про те клопотатися. Побачимо перший варіант і "війна план покаже" ;) --pavlosh 22:59, 14 листопада 2007 (EET)
Вже почав макетувати рубрики та інші сервіси навігації на Головній. --pavlosh 23:01, 14 листопада 2007 (EET)
Перш за все треба зробити/удосконалити правильну ієрархію категорій (+ категоризувати статті, звичайно). Якщо матимемо таку - задача рубрик на головній сторінці буде (майже :) ) no brain task, якщо не матимемо - "буде нам лихо" --pavlosh 15:48, 15 листопада 2007 (EET)
Некатегоризованіх сторінок аж 6 штук. Переробити каталог давненько вже треба. Але його треба наперед розобити, отже, чекаємо на ваши пропозіциї :) --Ярослав 17:36, 15 листопада 2007 (EET)

Посилання на однойменні статті в українській вікіпедії

Чи можна на кожній сторінці WEK зробити посилання на однойменні статті в українській вікіпедії? Як це, наприклад зроблено у статтях на http://www.slovnyk.net --Perohanych 22:00, 8 липня 2009 (UTC)

Покращити назву розділу

Архітектура -> Неіснуючі об’єкти Замість "Неіснуючі об’єкти" пропоную "Втрачені пам’ятки"

  • Добре. Там де це справжні пам’ятки, то можна писати і про Втрачені пам’ятки. Для проектів буде категорія Проекти. — DEMO

Про карту Києва

Представлена на проекті карта міста, на жаль, не дуже... Працює хороший проект kiev.yarmap.ua, його можна було б занести під інструментами в "Братні проекти". Хороша інтерактивна карта, регулярно оновлюється. --Цеј користувач — простиј рядовиј дописувач Меморії, нині ще й з певними правами одмінаUsik64 обг 20:05, 5 липня 2011 (UTC)