Національний експоцентр України

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Національний комплекс «Експоцентр України» – єдина державна виставкова установа України – організатор міжнародних та національних виставок і ярмарків, потужний демонстраційний центр досягнень України в економічній, науковій, виробничій, гуманітарній та інших галузях.

Виставковий центр діє з 1958 року. Центр збудовано за проектом архітекторів В.Орєхова, І.Мезенцева, А.Станіславського, Д.Баталова, інженера С.Малкіна у вигляді комплексу павільйонів, споруд, відкритих майданчиків для показу експонатів, будівель культурно-побутового призначення та місць відпочинку. На території Експоцентру України - 180 будинків і споруд, 20 з яких отримали статус історико-культурних пам'яток України.

У радянський час виставка поділялася на три основні розділи постійних експозицій:

  • промисловість, будівництво, транспорт (14 павільйонів: №3 «Металургія», №5 «Електрифіфкація», №7 «Машинобудування та приладобудування», №9 «Міжгалузеві виставки», №11 «Авіація», №13 «Вугільна промисловість», №15 «Геологія», №17 «Будівництво», №19 «Товари народного споживання», №21 «Хімічна промисловість», №25 «Автотранспорт»)
  • сільське господарство (14 павільйонів: №2 «Тваринництво», №4 «Сільгоспнаука та землеробство», №6 «Технічні культури», №8 «Городництво, садівництво та виноробство», №10 «Зернові та олійні культури», №12 «Механізація та електрифікація сільського господарства», №14 «Конярство», №20 «Велика рогата худоба» та «Свинарство», №24 «Кролівництво», № 26 «Вівчарство», «Птахівництво», №28 «Квітництво та озеленення», «Гідрометереологія та контроль навколишнього середовища», «Теплично-парниковий комбінат»)
  • наука і культура (5 павільйонів: №16 «Народні художні промисли», №18 «Наочна агітація» та «Профтехосвіта», №22 «Народна освіта», №23 «Наука» НАНУ).
  • допоміжні підрозділи: ресторани «Прага» та «Літо», кафе «Весна» та «Ясени», кінотеатр «Прогрес» (в павільйоні №6), зелений театр, гастроном, універмаг, поштове відділення і ощадна каса.

Сьогодняшній Експоцентр не має постійних експозицій, а займається виставковою діяльністю. Під виставки в основному задіяні павільйони навколо головної площі (№№ 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17), а територія колишньої сільськогосподарської виставки майже не задіяна (більшість павільйонів здається в оренду). В павільйоні №5 - дирекція Експоцентру і відділення банку, №6 - біржа.

«Експоцентр» є членом Світової Асоціації Виставкової Індустрії (UFI), Виставкової федерації України (ВФУ), а також входить до складу Російського Союзу виставок і ярмарків (Росія).

Експоцентр України – організатор найпрестижніших заходів загальнодержавного рівня, що підтримуються Урядом України, галузевими міністерствами і комітетами. Експоцентр України має унікальні можливості виставкового центру та багаторічний досвід організації виставок міжнародного рівня як в Україні, так і за кордоном.

З 2000 року Експоцентр України є організатором колективних експозицій українських підприємств у міжнародних виставках-ярмарках: «Пекінський тиждень високих технологій», «Пекін-Ессен-зварювання» (Китай); «Багатогалузевий ярмарок в Салоніках» (Греція), «В’єтнамський міжнародний промисловий ярмарок» (В’єтнам), Ганноверський Ярмарок «Ганновер-Мессе», «Зелений тиждень-2006» (м. Берлін, Німеччина). Національний комплекс «Експоцентр України» був Генеральним розпорядником української експозиції у Всесвітній виставці «Експо-2005» (Японія). У 2007 році організовує участь українських підприємств на міжнародних виставках у Білорусі, Ірані та Російській Федерації. Експоцентр має досвід проведення національних виставок іноземних держав на власній території, зокрема: Єгипту, Ірану, Італії, Кореї, Росії.

Щороку на виставкових площах Експоцентру України проводиться близько 100 виставкових заходів, з яких половина – міжнародні та національні спеціалізовані виставки, решта – виставково-презентаційні, ділові, корпоративні, спортивні, святкові заходи. У виставках Експоцентру щорічно беруть участь експоненти з 25 країн світу. Самостійно Експоцентр України щороку організовує 22 спеціалізовані виставки, з яких 10 - міжнародні.

Щорічно виставкові заходи Експоцентру відвідують близько 2 мільйонів чоловік. Закрита виставкова експозиційна площа – 18 тис. кв.м., експозиційна відкрита площа – 21 тис. кв.м., площа демонстраційних майданчиків, конкурних полів – 30 тис. кв.м.

Загальна площа території Національного комплексу «Експоцентру України» становить 286,3 га, з них: понад 48 га – забудовані землі, 171 га – садово- та лісопаркова зони, 3,5 га – ставки і озера. Територія Експоцентру України географічно розташована у заповідному Голосіївському лісі на південному заході Києва за адресою: проспект Академіка Глушкова, 1;

Галерея

<picLensLauncher>Переглянути зображення за допомогою PicLens</picLensLauncher>

Джерела