Національний аграрний університет

Національний аграрний університет є провідним вищим аграрним закладом освіти України. Історія бере свій початок від сільськогосподарського відділення, яке було відкрите 30 вересня 1898 р. у Київському політехнічному інституті і трансформувалось у 1918 р. у сільськогосподарський (агрономічний) факультет. На базі цього факультету в 1922р. у структурі КПІ було створено Київський сільськогосподарський інститут, який з 1923р. став самостійним вищим навчальним закладом. У 1930-34рр. на базі Київського сільськогосподарського інституту сформувалися і розпочали свою діяльність Київський агрономічний інститут, Київський інститут механізації та електрифікації сільського господарства, Київський агроінженерний інститут цукрової промисловості та Агроекономічний інститут, які було згодом реорганізовано в самостійні науково-дослідні інститути та факультети.

Київський лісогосподарський інститут розпочав свою історію в 1840 р. з лісного факультету Інституту сільського господарства і лісівництва в Маримонті (Польща), який згодом (1862р.) перебазувався до м.Новоалександрії (тепер м.Пулави). На початку Першої світової війни (1914р.) Новоалександрійський інститут сільського господарства і лісівництва переведено до м. Харкова, і в 1921р. переіменовано у Харківський інститут сільського господарства і лісівництва. У 1930р. лісовий факультет Харківського СГІ об’єднали з лісоінженерним факультетом Київського СГІ — в результаті утворився Український лісотехнічний інститут, який в цьому ж році було реорганізовано у Київський лісогосподарський інститут.

У 1954р. Київський сільськогосподарський інститут було об’єднано з Українським лісогосподарським інститутом в єдиний навчальний заклад — Українську сільськогосподарську академію. У 1956-1962рр. Українська сільськогосподарська академія входила до складу Української академії сільськогосподарських наук як її навчальна частина. У 1957р. в її структуру введено Київський ветеринарний інститут, що бере свій початок з ветеринарного факультету КПІ (1920р.), виділеного в 1921р. у самостійний вищий навчальний заклад — Київський ветеринарно-зоотехнічний інститут, з якого у 1930р. відокремився Київський ветеринарний інститут. З 1962р. Українська сільськогосподарська академія перейшла в підпорядкування Міністерства сільського господарства СРСР.

У 1982р. при Українській сільськогосподарській академії була створена Вінницька філія, яку в 1991р. перетворено у самостійний інститут (тепер Вінницький державний аграрний університет). У 1985-1990рр. Українська сільськогосподарська академія надавала допомогу та координувала діяльність щодо створення сільськогосподарського інституту в м. Пномпень (Камбоджа).

На базі Української сільськогосподарської академії у серпні 1992 р. створено Український державний аграрний університет, якому постановою Верховної Ради України від 29 липня 1994 р. надано статус національного. З цього часу він іменується Національний аграрний університет.

Постановами Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 р. та 29 травня 1997 р. до складу НАУ передано Ніжинський (Чернігівська область) та Бережанський (Тернопільська область) агротехнічні коледжі, Ірпінський економічний технікум, Боярський, Немішаївський (Київська область) та Заліщицький (Тернопільська область) сільськогосподарські технікуми із збереженням за ними права юридичної особи. У 1999 р. Ірпінському та Немішаївському технікумам за результатами акредитації було надано статус коледжів, а у 2000 р. Ніжинському і Бережанському коледжам — статус інститутів.

Указом Президента України від 14 грудня 2000р. та Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2001р. НАУ отримав статус державного самоврядного (автономного) вищого навчального закладу та ряд інших повноважень.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва