Науки проспект

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Пролягає від Московської площі до Столичного шосе. Виник у 19671968 внаслідок реконструкції значної частини вул. Великої Китаївської, що на відрізках між Московською площею та вул. Саперно-Слобідською і між вул. Писаржевського та Столичним шосе увійшла до складу Н. п., та нового шляху, прокладеного крізь забудови Деміївки та Саперної слобідки. Сучасна назва — з 1969 (від великої кількості розташованих на проспекті наук. установ).

До проспекту прилучаються: Сорокаріччя Жовтня проспект — вулиці Саперно-СлобідськаГолосіївськаМалокитаївська (двічі) — шосе Стратегічневул. Грабовськогопров. Цимбалів Яр — вулиці ОскольськаПисаржевського — пров. Тихвінський — вулиці ЛисогірськаБлакитногоВеснянапров. Черешневий — вулиці Адмірала Ушакова (двічі) — МаршальськаМоторнаВійськоваЛевітанапров. Левітана (двічі) — вулиці Квітки-Основ`яненкиКитаївськапров. Червонопрапорнийвул. Червонопрапорна і залізниця (переїзд).

  Місцевість:  Деміївка, Корчувате, Саперна слобідка.   Станції метрополітену:  Видубичі, Либідська.   Залізничні станції:  Київ-Московський, Проспект Науки.

Джерела