Народних Архітектури та Побуту музей

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
0085.jpg

На південній околиці Києва, поблизу селища Пирогів, де з високих пагорбів відкриваються мальовничі краєвиди та приємною прохолодою приваблюють синьоокі ставки, серед дібров і гаїв, розташований Музей народної архітектури та побуту України. Музей (загальна площа - 134 га) засновано у 1969, а відкрито для відвідування у 1976 році.

Понад 300 пам’яток народного будівництва XVI-XX століть завезено сюди із різних регіонів України: Середньої Наддніпрянщини, Полтавщини, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Карпат та Півдня України.

Садиби з самобутніми сільськими хатами і господарськими будівлями сформовано з документальною достовірністю та згруповано відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного і географічного регіону.

Другого життя набули перевезені сюди дерев`яні церкви – унікальне явище у світовій архітектурі.

Ідейним та композиційним центром музею є експозиція вітряків, що розташована на найвищому пагорбі.

У фондах музею зберігається понад 70 тисяч предметів побуту, творів народного мистецтва, знарядь праці. Найбільш цікавими із експонатів обладнано інтер’єри будівель.

Саме такі експозиції показують єдність народної матеріальної й духовної культури. До того ж, у музеї проводяться свята народної творчості, на яких фольклорні колективи відтворюють старовинні обряди, виконують забуті народні пісні. Демонструють своє мистецтво і народні майстри – на ярмарку можна придбати їх унікальні вироби.

Музей також є одним з улюблених місць масового відпочинку киян.

  Місцевість:  Пирогів.   Станції метрополітену:  Либідська.

Джерела