Лобановському В. В. пам’ятник

Загальний вигляд

Пам’ятник Валерію Лобановському – пам’ятник видатному українському футбольному діячу Валерію Васильовичу Лобановському на території комплексу стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського, розташований неподалік головного входу на стадіон. Був відкритий у 2003 році.

Автором проекту виступив скульптор Володимир Філатов. Разом з ним в процесі виготовлення пам’ятника взяли участь ще 9 чоловік, серед яких портретист Олег Чорноіванов та архітектор Василь Климик. Робота над пам’ятником тривала 10 місяців. Попередньо були проведені консультації та бесіди з рідними й близькими тренера, їхні побажання були враховані.

Валерій Лобановський сидить на тренерській лаві і ніби уважно стежить за грою на стадіоні. Стрілки годинника на руці показують 20 год. 37 хв. – час, коли перестало битися серце майстра. Постамент пам’ятника реалізований у формі півкулі величезного чорно-білого футбольного м’яча, окремі фрагменти якого перетворені на екрани. Періодично на цих екранах демонструють фільми, присвячені легендарному тренеру та фрагменти етапних для українського футболу ігор. На постаменті розміщений підпис Валерія Лобановського. На спинці лави викарбувано слова пісні поета Ю. Рибчинського «Соняшник», присвяченої Лобановському: «Ты сидишь на скамейке, а рядом бушуют трибуны. Ты сидишь на скамейке, а мы вспоминаем любя» (російською).

Скульптура виготовлена з бронзи; м’яч-постамент виготовлений з бетону, нержавіючої сталі, металу та акрилу. Всередині м’яча встановлено підсвічування та плазмовий телемонітор, сталу температуру всередині підтримують калорифер та кондиціонер.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва