Урицького вулиця

Пролягає від Кривоноса Петра площі до Солом’янської площі. Є продовженням Толстого Льва вулиці. Виникла у 2-й половині 19 століття, мала назву вулиця Большая (як центральна магістраль Солом’янки). 19091926 — вулиця Ігнатьєвська, за ім’ям київського генерал-губернатора (18891896) А. П. Ігнатьєва. З 1926 року має назву на честь Мойсея Соломоновича Урицького.

26 квітня 2007 року на сесії Київради депутати проголосовали рішення щодо перейменування вулиці на честь Митрополита Василя Липківського. Однак рішення не вступило в силу, бо не було підписане київським міським головою і належним чином оприлюднене.

Простягалася до вулиці Преображенської (тепер Клименка Івана вулиця), скорочена до теперішніх розмірів у 70-і роки 20-го століття. У другій половині 1960-х років проведено генеральну реконструкцію вулиці, у 1970-і роки завершено її сучасну забудову.

До вулиці Урицького прилучаються: вулиці КудряшоваГеоргія Кірпи — проїзд (без назви) до вулиця Кудряшова — вулиці СтадіоннаКавказькаКубанськаОстровського і Сурикова.

  Місцевість:  Солом`янка.   Станції метрополітену:  Вокзальна.   Залізничні станції:  Київ-Пасажирський.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва