Косіору С. В. пам’ятник

Пам’ятник С. В. Косіору, 1976 р.
Пам’ятник С. В. Косіору, 2008 р.
Постамент пам’ятника С. В. Косіору, 2009 р.

Пам’ятник Косіору С. В. – монумент на честь радянського державного діяча Станіслава Косіора. Встановлений в 1970 році перед входом до скверу, на розі вулиць Артема і Глибочицької. Автори – ск. І. Макогон, архітектори Є. Вересов, М. Катернога. Загальна висота – 5,7 м, погруддя – 1,9 м, постаменту – 2,6 м, стилобата – 1,2 м.

Перший варіант пам’ятника відкрито 1970 р.: гранітне погруддя на постаменті. У 1984 р. на тому самому постаменті встановлено бронзове погруддя. С. Косіор зображений у верхньому одязі і кашкеті. Велика, детально промодельована голова його ледь повернена вбік. Масивні скульптурні об’єми та узагальнена пластика надають твору монументальності. Квадратна в основі гранітна брила постаменту звужується догори, два його боки відшліфовані, два імітують поверхню рустованого каменя. На чоловому боці – анотаційний напис накладними бронзовими літерами: Видатному діячу комуністичної партії та радянської держави. Станіслав Вікентійович Косіор. 1889 — 1939. Урочистість композиційного вирішення пам’ятника підсилена чіткими геометричними лініями двоступінчастої основи і сходовими маршами, що ведуть до нього.

Вночі 20 листопада 2008 року пам’ятник був демонтований. Бюст був знятий, постамент зі слідами від збитих букв залишився.

Джерела

Посилання


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва