Костя Гордієнка провулок

Пролягає від Орлика Пилипа вулиці до тупика. Виник у 1-й пол. 20 ст. у складі вул. Г. Михайличенка (з 1944 — вул. чекістів, з 1993вул. П. Орлика). Під суч. назвою фігурує з 40-х рр. У 1963 від Ч. п. відокремлено вул. І. Мар`яненка, після чого він набув тепер. меж. Офіц. ліквідований 1981, але існує як самост. вулиця й досі.

У 1997 році Київрада прийняла рішення перейменувати низку вулиць, серед яких був і провулок Чекістів, який мав отримати назву провулок Костя Гордієнка, на честь кошового отамана Костя Гордієнка[1]. Рішення не було належним чином офіційно оприлюднене і не набрало чинності. Проте у деяких публікаціях ЗМІ та на картах міста з того часу почали вживати нову назву.

відповідь житлово-експлуатаційної дільниці «Липкижитлосервіс» щодо заміни табличок

У 2003 році Київрада знову вносила до порядку денного проект рішення про перейменування провулку Чекістів, однак перейменування також не здійснилося[1]. У грудні 2010 року Комісія з питань перейменування вулиць вчергове направила до Київської міської ради рекомендацію щодо перейменування провулку. У листопаді 2011 року через зауваження з боку юридичного управління Київради проект перейменування був відправлений на доопрацювання[1]. Проте станом на початок квітня 2015 на будинках, що розташованих по цьому провулку, містяться застарілі таблички, а їх заміну КП ”Липкижитлосервiс” готове здійснити лише в разі передбачення видатків з бюджету міста Києва.[1][1]

  Місцевість:  Липки.   Станції метрополітену:  Арсенальна, Кловська.

Джерела

Виноски


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва