Сильвестр (Косов ) митрополит Київський

(Перенаправлено з Косов Сильвестр)

Косів (Косов) Сильвестр [рік народження невідомий — 13(23) квітня 1657] — український культурно-освітній та церковний діяч. Митрополит Київський, Галицький і Всієї Русі у 1647-1657 роках.

Походив з дрібної православної шляхти з Вітебщини. Протягом багатьох років був викладачем Віденської і Львівської братських шкіл, а також Лаврської школи. У 1632 разом з П. Могилою брав участь в організації Київської Колегії. У 1634 був висвячений на єпископа Мстиславського, Могилівського та Оршанського, а у 1647 обраний Київським православним митрополитом. На час його перебування на митрополичій кафедрі припадають події національно-визвольної війни українського народу під керівництвом Б. Хмельницького. Косов був явним і непримиренним ворогом зближення України з Московією. Він засудив рішення Переяславської ради 1654, відмовився скласти присягу на вірність московському цареві і підпорядкувати Київську митрополію Московському патріархові.

З-під його пера вийшли такі богословсько-полемічні твори як: «Дидаскалія» (наука про святі Тайни), та «Екзегезис» (твір про початки Києво-Могилянської Колегії).


Джерела

http://pravopys.vlada.kiev.ua/mova/pers/Dovidn/Kosiv_Silvestr.htm


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва