Користувач:Ilya/Вікіпедія і ВЕК

Чи виконує Вікіпедія "умови використання" матеріалів з ВЕК?

Чи може я маю дякувати особисто Користувачу Ilya за те, що він копіює статті з ВЕК до Вікіпедії і не виконує "умов використання" матеріалів з ВЕК? Повагою до чужої роботи є надання посилання на цю роботу. Ви впевнені, що Ви надали посилання? Я думаю, що крім Маріїнського палацу та, можливо, ще декількох, посилань на ВЕК немає в жодній, що особисто Ви та інші взяли з ВЕК. Ярослав

Вкажіть статті взяті з ВЕК. Багато текстів без змін переносяться між Енциклопедією Українознавства, довідником Київ, ВЕК, Вікіпедією та іншими. Якщо, наприклад, матеріал потрапив у Вікіпедію з ЕУ (і це вказано), а ВЕК запозичив із довідника Київ, то я не бачу причин посилатися саме на ВЕК

[1] Ilya 15:39, 14 листопад 2005 (EET)Ваш варіант можливий, й спочатку я так і думав. Але коли Ви просто копіюєте текст із посиланнями, форматуванням, вирізками, вставками та навіть орфографічними ПОМИЛКАМИ, то це вже копіювання з ВЕК, а не з того самого джерела. У прикладі з Маріїнським палацом Ви навіть скопіювали джерела....

У ВЕК трапляється, що статтю перероблено так, що від джерел взагалі нічого не лишається, але посилання на це джерело обов`язково лишається. (Свого часу воно використовувалось для роботи над статею). Нажаль, спочатку використовувався власний контентманагер й підримки версій не було, тому цього не можливо відслідкувати, але з переходом на ЦВС-технологію усі зміни збережуться.

До речі - це саме головне, що мені не подобається у вікіпедії загалом, і в українській її частині теж - повна відсутність будь-якої поваги до роботи інших, навіть, якщо цю роботу віддано у вільне користування. Чистісінький СОВОК - "усё вокруг колхозное, усё вокруг моё". І це роблять навіть адміністратори. Свого часу, я сам думав перенести ВЕК у Вікіпедію, але поспілкувавшись, та подивишсь на методи роботи я цю ідею кинув, як згубну.

В друкованих енциклопедія не надають джерела за браком місця, а також внаслідок того, що є кому надати спростування та працюють над ними великі колективи, хоча у совку й це не завжди допомагало. А у Вікіпедії що? Місця мало? Чи може почнем війну редагувань? Кількість - це гарно, але спільнота української вікіпедії вже ДАВНО має взятись до якості. А Ви все досі як займались дводійними (Ctrl+C Ctrl+V) процедурами, так і займаєтесь. Скажить мені для чого Вам сисоп? Ви слідкуєте за правилами? порядком? Чи Вам так легше\швидше "дводіяти".

--Ярослав 15:54, 14 листопад 2005 (EET)

ЗІ. Майдан, статті про місцевості, мости... Зображення, якщо Ви їх взяли "не з ВЕК", то вкажіть хоча б автора (можете дізнатись це у ВЕК). Я думаю, насправді Ви самі знаєте, що й коли Ви копіювали, чи можете подивитись у своєму внеску.Чи ви забороняєте копіювати джерела? Ви наполягаєте, щоб завжди текст набирався заново? Вас дратує копіювання матеріалів з вашого сайту? Ilya 16:25, 14 листопад 2005 (EET)З`їжджаємо з теми? Почіпляємось до слів, перейдем до обговорення мене, як такого? Не клейте з себе дурня, а виправіть свою помилку й забудьмо про цю прикрість.

Я Вас розумію, неприємно приймати на себе звинувачення у тому, що робите не тільки Ви (Гуцул наприклад також), але Ви самі у це вплутались. Шляхетніше виправлять помилку, а не впиратись лобом та займатись казуістикою. --Ярослав 17:03, 14 листопад 2005 (EET)Ви кажете про якісь невідомо які, ким і коли скопійовані зображення. Чи можна виправити невідомо що?

Чи є у вашій загальній критиці якісь певні критерії які дозволяють перевірити (спростувати, зробити щось для відповідності цим критеріям) вашу критику стосовно довільного проекту X, конкретні пропозиції? Як ні, то це і є ваше особисте Ilya 17:25, 14 листопад 2005 (EET)


Крітерії

Орфографічні помилки, яких немає в оригінальних тестах. Специфічне форматування параграфів. Посилання до станцій метроплітену. Скорочення. Вставки. Зміни порядку слів статті порівняно з книжковим, можливо можна користуватись також іншими...

Я Вам перелічу те, що їх просто скопійовано з ВЕК без надання посилання ні на ВЕК, ні на "інше" джерело, звідки, як Ви кажете, Ви взяли інформацію.
Зображення Білого Залу Маріїнського палацу (можливо інші зображення)
Стаття Майдан Незалежності
майже всі статті про київські місцевості (Русанівка, Оболонь, Святошин, Поділ та інші) є і інші... пошукати, то знайдуться (а також повторюся, думаю, що Ви більше за мене знаєте таких статей) --Ярослав 18:19, 14 листопад 2005 (EET)Такі критерії дійсно можуть довести, що деякі статті взяті у вас. Зображення Білого Залу Маріїнського палацу - із початку мало посилання на ВЕК. Майдан - уже має. Ilya 18:48, 14 листопад 2005 (EET)Дякую, що зрозуміли мене.--Ярослав 18:59, 14 листопад 2005 (EET)

Ще прошу, не поспішайте з копіюванням статей з Вікі до ВЕК - це зовсім не потрібно. Не можна охопити все. Але дещо можна зробити добре.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва