Кооперативу “Сяйво” житловий будинок

Загальний вигляд

Житловий будинок кооперативу “Сяйво” – житловий будинок, споруджений у 1927 р. житлово-будівельним кооперативом будівельників “Сяйво” за проектом проектно-будівельної організації “Житлокоопбуд” (імовірно, арх. М. Холостенко). Розташований за адресою Костьольна вулиця, 6. Збудований на ділянці зі значним схилом, на місці розширення вулиці; вирішено як наріжний.

Будинок чотириповерховий, з напівпідвалом, п’ятисекційний, складної конфігурації у плані, як по горизонталі (повороти корпусу на червоній лінії забудови, зсуви секцій, значні виступи з боку двору), так і по вертикалі (ступінчасте розташування секцій на рельєфі). Дві секції (у верхній частині ділянки) мають по дві, решта – по три квартири на кожному поверсі. Всього в будинку 55 квартир, більшість із них – трикімнатні, решта мають по одній, дві та чотири кімнати. Будинок вирішено у стилі конструктивізму. В композиції фасадів основну роль відіграють поєднання великих об’ємів, ритмічний ряд віконних прорізів, згрупованих по вертикалі, природна фактура і колір відкритої цегли.

Споруда характерна для забудови Києва 1920-х рр., є зразком вирішення багатоквартирного житлового будинку на складному рельєфі в умовах містобудівної ситуації, що історично склалася.

На поч. 1960-х рр. у квартирі № 41 проживав Сухомел Георгій Йосипович (1888—1966) – вчений у галузі гідравліки й гідромеханіки, акад. АН УРСР (з 1951), заслужений діяч науки і техніки УРСР (з 1957). У ці роки – науковий консультант Інституту гідромеханіки. У своїх дослідженнях розвинув теорію нерівномірного руху рідини з вільною поверхнею у відкритих водостоках, розв’язав ряд проблем інженерної гідравліки.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва