Конча озеро

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Озеро на півдні Києва в Голосіївському районі у місцевості Конча-Заспа.

Утворилося внаслідок змін русла Дніпра на базі однієї з проток. Назва «Конча» трактується спеціалістами з мови та етнографії як заросле очеретом або іншою болотною рослинністю місце, або напівсухе чи присипане піском колишнє річище. Має змієвидну форму (велике за довжиною, невелике за шириною), в довжину близько 4 км, в ширину 70-160 м.

У першому відомому описі XVI ст. озеро Конча (тоді Глушець) згадується як дуже багате на рибу. Цінними були і тутешні сінокоси. За право володіти місцевими угіддями монахи протягом століть боролися з володарями сіл Ходосівка та Лісники.

З часом ці землі опинилися у складі володінь царської династії, а після 1917 - радянської номенклатури, які опанували береги озера для відпочинку. Зараз на берегах озера будинок відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами (в т.ч. і заміська резиденція Президента України та інших високопосадовців), заказник «Дачне», які входять до складу лісництва «Дачне» ЛПГ «Конча-Заспа».

За рахунок напівзаповідного стану озеро та його береги знаходяться у задовільному стані. Тут і досі є риба та інші мешканці водойм.