Контрактова площа

Проїдемось?

Розташована між Сагайдачного Петра вулицею, Покровською вулицею, Андріївським узвозом, Фролівською вулицею, Притисько-Микільською вулицею, Костянтинівською вулицею, Межигірською вулицею, Спаською вулицею, Сковороди Григорія вулицею та Іллінською вулицею. Відома з часів Київської Русі як частина подільського Торговища (Торжища, разом із Житньоторзькою площею). Після побудови Контрактового будинку і перетворення площі на місце постійного проведення контрактових ярмарків (так званих "київських контрактів") вона з кінця 18 століття здобула сучасну назву. У 17481749 роках за проектом архітектора І. Г. Григоровича-Барського на площі було збудовано фонтан "Самсон".

У 18691919 мала назву площа Олександрівська (на честь рос. царя Олександра ІІ); з 1919 — Червона площа (або Красна). У 1944 було прийнято постанову про повернення К. п. її історичної назви. Проте деякий час паралельно існували обидві назви. З середини 50-х років знову утвердилася назва "Червона" — до 1990, коли вдруге прийнято постанову про повернення площі назви "Контрактова".

На площі знаходяться: Контрактовий будинок, Гостинний двір, Києво-Могилянська академія (територія колишнього Братського монастиря), церква Богородиці Пирогощі, споруди колишнього Грецького Свято-Катерининського Синайського монастиря (тепер тут - управління Нацбанку по м.Києву і області), драмтеатр на Подолі (у приміщенні Гостинного двору), пам’ятники Г.С.Сковороді та гетьману П.Сагайдачному. Колись на площі був ще один пам’ятник — Інтервенції.

  Місцевість:  Поділ.   Станції метрополітену:  Контрактова Площа.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва