Колесо театр

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Свою історію Київський державний кафе-театр "Колесо" розпочинає з травня 1988 року. Засновник та художній керівник заслужена артистка України Ірина Кліщевська створила перший український кафе-театр на "київському Монмартрі" (саме так звуть кияни та численні гості нашого міста Андріївський узвіз, де у будинку № 8 розташований театр). Цей стародавній та мальовничий куточок Києва є осередком мистецтва нашого міста. За думкою фахівців, саме театр "Колесо" став невід’ємною частиною культурної карти міста Києва.

Створювалося "Колесо" за зразком французьких кафе-театрів, але в українському варіанті. Самобутність полягає не тільки в зовнішніх атрибутах кафе-театру. Невеличкий за розміром театральний зал ( 60 — 70 глядачів), маленьке затишне кафе — все це створює неповторну атмосферу. Своєрідність акторської гри (відстань між сценою та глядачевим залом менш як 2 м.), оригінальність репертуару, неповторні акторські індивідуальності — все сприяє тому, що вже більш як 10 років театр працює на постійних аншлагах. Постійна трупа нашого театру налічує 17 акторів.

У репертуарі театру вистави українського класичного репертуару, зарубіжна класика, сучасна світова та українська драматургія.

Велике місце на афіші театру посідає саме українська класична драматургія. Це і вистава "Шантрапа" за Панасом Саксаганським, яка отримала Гран-Прі на Міжнародному театральному фестивалі "Слов’янські зустрічі". І оригінальна театрально — фольклорна вистава "Вечорниці", що розігрується в залі кафе, яке обладнане як старовинна українська хата. Всі глядачі мають можливісь безпосередньо взяти участь в цій веселій музичній дії. І водевіль-модерн “Пристрасті дому пана Г.-П.” за п’єсою Олени Пчілки “Сужена – не огужена”. Дія вистави відбувається у залі кафе.

Зарубіжна класика представлена виставою "Дама — примара" за п’єсою відомого іспанського драматурга Педро Кальдерона. Режисер — постановник Ірина Кліщевська вперше в Україні створила камерний варіант цієї комедії плаща та шпаги. За музику до цієї вистави композитор М.Чембержі отримав "Київську пектораль — 96".

Сучасна драматургія посідає значне місце в репертуарі театру "Колесо". Це і "Азалія" за Івом Жаміаком, і ексцентрична комедія "Випадок у "Готелі дю комерс" за Франсісом Вебером, і "Генерали у спідницях" за Жаном Ануєм, психологічний тріллер "terra incognita" за новелою Генрі Джеймса, народна комедія "Міріам" за Олегом Юр’євим.

Наступна прем’єра театру – вистава “Емма” за романом Флобера “Мадам Боварі”, інсценізацію якої зробив відомий сучасний український драматург Ярослав Стельмах.

Кафе-театр "Колесо" є призером таких фестивалів як "Театр без кордонів" (Росія), 1-й та 2-й фестивалі — огляди київських театрів, Міжнародного театрального фестивалю "Слов’янські зустрічі" (Україна). Творчий колектив презентував театральне мистецтво України на Міжнародному Едінбурському театральному фестивалі (Шотландія). Перебував на гастролях у Польщі, Росії, Франції, США, Румунії, Шотландії. Колектив театру бере участь у міжнародних театральних проектах.

Театр має велику пресу, більше як 20 телевізійних та радіо передач.

  Місцевість:  Поділ.   Станції метрополітену:  Контрактова площа.


Джерела

  • інформація з друкованих та інтернет видань
  • інтернет-сайт театру: http://koleso.teatr.kiev.ua/