Київ Музик Фест

Щорічний міжнародний український музичний фестиваль який представляє обличчя сучасної української музики і має мету включити українську музики в контекст світового мистецтва.[1] Співзасновниками фестивалю є Мінкультури України та Національна спілка композиторів України.[1]

Фестиваль проводиться щорічно в м. Києві наприкінці вересня — початку жовтня. Програму фестиваля складають переважно твори сучасних українських та зарубіжних композиторів. Концерти фестивалю проводяться в Колонному залі Національної філармонії України, Великому та Малому залі НМАУ, Будинку органної музики, Будинку вчених, інших залах. У фестивалі беруть участь українські та зарубіжні музичні колективи.

Перший фестиваль «Київ Музик Фест» відбувся в 1990 р. Ініціатором та музичним директором фестивалю з 1990 по 2001 р. був видатний український композитор Іван Карабиць.[1] І. Карабицю вдалося знайти перших спонсорів фестивалю — «Закарпатський ліс банк», фонд міжнародних та національних фестивалів «Голосієве», фірма «Конвент» (Ужгород), асоціація «Дніпро», французька фармацевтична фірма «Упса» та інші, а також налагодити ефективну роботу прес-служби фестивалю. Як відзначає О. Гуркова, «Незважаючи на чітку організацію роботи з пресою, ніхто з тих хто писав про фестиваль, не відчував ніякого тиску. Писати можна було в будь-якій манері і навіть допускалася критика фестивальних заходів, виконавських інтерпретацій творів або організації програм концертів. Усе це сприяло створенню об'єктивної картини фестивалю як яскравої, розмаїтої творчої імпрези»[1].

Музичні директори фестивалю

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва