Київська організація Національної спілки композиторів України

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Регіональна організація Національної спілки композиторів України у Києві.

Думка про об’єднання київських митців-музикантів в окрему організацію мала глибокі історичні та соціально-культурні підвалини. З 1677 року у Києві діяв Київський цех музикантів, з 1863 — Київське відділення Російського музичного товариства. В 1921 році у Києві було організоване Всеукраїнське музичне товариство імені М. Д. Леонтовича (з 1921), яке згуртувало діячів українського мистецтва.

З організацією Спілки композиторів України (з 1932) у Києві зосереджені досить потужні творчі сили, зокрема тут працювали такі митці, як Л. Ревуцький, Б. Лятошинський, В. Косенко, М. Вериківський.

У повоєнні роки загін композиторів-киян значно вияскравився доробком братів Майбород, К. Данькевича, А. Штогаренка, І. Шамо, О. Білаша. У 1974 році була проголошена думка про створення Київської міської організації Спілки композиторів України (на зразок існуючих у ті часи організацій Москви та Ленінграда), кількість композиторів і музикознавців у столиці України на цей час становила 122 члени — 60% від усієї Спілки.

Організаційний період охопив майже півтора роки. 17 грудня 1975 року відбулося Правління СКУ, на якому був затверджений Оргкомітет та голова КМО СКУ — Г. Майборода. Цей день можна вважати днем заснування Київської міської організації Спілки композиторів України.

30 січня 1976 року на загальних установчих зборах було обрано перше правління на чолі з композиторам О. Білашам. 24 березня 1994 року головою правління спілки був обраний Л. Колодуб. З 30 січня 1999 року очолював І. Щербаков (пізніше став головою НСКУ), з 2010 - київську організацію очолює Ганна Гаврилець.

Розташована Київська організація Національної спілки композиторів України по вулиці Пушкінській 32, поруч із Національною спілкою композиторів України.

Джерело

  • Кузик В. Київська організація Національної спілки композиторів України.//25 років Київської організація Національної спілки композиторів України. Музичні прем'єри сезону. Буклет