Київська міська державна адміністрація

Місцевий орган виконавчої влади в Києві.

Попередниками міськадміністрації в управлінні містом були Магістрат (XV ст. - 1834), міська управа як виконавчий орган Міської думи (1834-1919), виконавчий комітет Київської міської ради (1919-1941, 1943-1992, 1994-1995). У 1992 році введено інститут Представника Президента України в областях, районах, містах Києві і Севастополі, а також районах цих міст. Одночасно були створені місцеві адміністрації на які було покладено функції виконавчого органу відповідних рад. Місцеву адміністрації очолював Представник Президента у відповідній адмінодиниці. У 1994-1995 роках інститут Представника Президента був скасований і відновлено діяльність виконкомів. Конституційною Угодою 1995 року, що передувала ухваленню Конституції України (1996), поновлено діяльність місцевих адміністрацій, які відтоді очолює голова місцевої адміністрації, який призначається Президентом України.

Відповідно до Закону «Про столицю України - місто-герой Київ» (1999) відбулися зміни у статусі місцевих адміністрацій. Якщо у період з 1992 по 1999 рік Президент на свій розсуд визначав кому очолювати міську виконавчу владу, то з 1999 року Президент України призначає на посаду голови Київської міської державної адміністрації Київського міського голову, обраного киянами. Аналогічна процедура передбачена і для міських районів. Районну в м.Києві адміністрацію очолює голова відповідної ради, обраний депутатами цієї ради.

Київську міську адміністрацію очолювали:

  • 20 березня 1992 - 12 квітня 1993 - І.М.Салій (Представник Президента України в м.Києві)
  • 29 квітня 1993 - 10 липня 1994 - Л.Г.Косаківський (Представник Президента України в м.Києві)
  • у 1994-1995 роки - функції адміністрації виконував виконком міської ради, який очолював голова міської ради
  • 10 липня 1995 - 19 липня 1996 - Л.Г.Косаківський (з липня 1994 по червень 1997 - голова Київської міської ради, у 1995-1996 - голова КМДА)
  • 8 серпня 1996 - 20 квітня 2006 - О.О.Омельченко (у 1996-1999 - голова КМДА, у 1998-1999 - голова Київської міської ради, у 1999-2006 - Київський міський голова, голова КМДА)
  • з 20 квітня 2006 - 16 листопада 2010 - Л.М.Черновецький (Київський міський голова, голова КМДА)
  • з 16 листопада 2010 - Попов Олександр Павлович (голова КМДА)


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва