Київзеленбуд

Київське комунальне об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень «Київзеленбуд» створено у 1956 році рішенням Виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих як «Управління зеленої зони м. Києва».

На час створення Управління зеленої зони м. Києва включало в себе 12 організацій і господарств: комбінат зеленого будівництва, міське садівництво №1, міське садівництво №2, міське садівництво №3, міське садівництво №4, Святошинське лісопаркове господарство, Дарницьке лісопаркове господарство, Куренівське квітникарство, декоративно-плодовий розсадник «Теремки», декоративно-плодовий розсадник «Берковець», міська станція захисту зелених насаджень, міська контрольно-насіннєва лабораторія. Внаслідок ряду перейменувань і реорганізацій 1965, 1967, 1973, 1992 та 2001 років Управління зеленої зони м. Києва перетворилось на Київське комунальне об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд».

На сьогоднішній час утриманням зелених насаджень міста займаються 10 районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень об’єднання "Київзеленбуд", три лісопаркові господарства (Дарницьке, Святошинське та «Конча-Заспа»), а також як структурні підрозділи об’єднання «Київзеленбуд» - міська станція захисту зелених насаджень та міський декоративний розсадник «Теремки». Ці підприємства виконують усі види озеленювальних робіт та робіт по догляду за зеленими насадженнями загального користування, комплекс лісогосподарських робіт на території міських лісів, охорону лісових насаджень від пожеж і лісопорушень, вирощування районованого насіння газонних трав, квітникової та деревно-чагарникової продукції для озеленення міста та забезпечення потреб населення в цій продукції, захист зелених насаджень від шкідників та хвороб на території міста. В об’єднанні працює понад 2800 чоловік.

Загальна площа зелених насаджень м. Києва становить 56,2 тис. га, в тому числі - 5,2 тис. га насадження загального користування (парки, сквери, бульвари), зелені насадження вздовж вулиць - 1,2 тис. га, 1,1 тис. га - зелені насадження захисних смуг і схилів та 34,2 тис. га лісового фонду. До складу насаджень загального користування входить 116 парків, понад 300 скверів та близько 60 бульварів. На одного киянина в межах міської території припадає 216,5 кв.м зелених насаджень, у тому числі близько 20 кв.м зелених насаджень загального користування.

На території підприємств об’єднання «Київзеленбуд» розташовані 42 об’єкти природно-заповідного фонду м. Києва із них 5 загальнодержавного і 37 місцевого значення, утримання яких здійснюється згідно вимог природоохоронного законодавства України.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва