Зоології інститут

Зоології інститут імені І.І.Шмальгаузена НАН України. Заснований у 1930 році як Інститут зоології і біології на базі Зоологічного музею (кабінету) Академії наук (створений 1919 р.) та Біологічного інституту ім.Ф.З.Омельченко (засн. 1919 р. як лабораторія). Сучасна назва з 1938 року, а у 1981 році інституту було присвоєно ім’я І.І.Шмальгаузена.

В різні часи інститут очолювали визначні зоологи: акад. І.І.Шмальгаузен, Д.К. Третьяков, О.П. Маркевич, В.Г. Касьяненко, П.М. Мажуга, І.Г. Підопличко, В.О. Топачевський. З 1987 р. і по теперишній час Інститут очолює Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН України доктор біологічних наук, професор Ігор Андрійович Акімов.

Сьогодні Інститут Зоології – всесвітньо відома зоологічна установа з потужним науковим потенціалом, з відповідною структурою, до складу якої входить 14 наукових відділів, Центр кільцювання птахів, Міжвідомча орнітологічна станція (м. Мелітополь), Науково-експериментальна пасіка, Координаційний центр CITES та науково-інформаційний відділ. До складу останнього входить наукова бібліотека, що нараховує 153 тис. примірників профільної літератури і редакція наукового журналу «Вестник зоологии».

В Інституті працює 132 науковці, серед них один академік НАН України (В. І. Монченко), три члени-кореспонденти (І. А. Акімов, І. Г. Ємельянов, Л. І. Францевич), 22 доктори наук, 88 кандидатів наук.

Інститут знаходиться за адресою: вул.Б.Хмельницького, 15.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва