Замок Річарда

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Andre uz1jpg.jpg

«Замок Ричарда Левове Серце». Пам’ятка архітектури. Будинок, споруджений наприкінці ХІХ ст. у стилі модернізованої англійської готики на Андріївському узвозі (буд.№15). Названий киянами на честь англійського короля - героя романа В.Скотта «Айвенго».

Будинок стилізований під старовинний замок, височить на складному рельєфі Андріївської гори (або точніше її відрогу - гори Уздихальниці), нижче від Андріївської церкви. На початку ХХ сторіччя у будинку жили такі відомі люди як художники Г.К.Дядченко, І.С.Макушенко, Ф.С.Красицький, історик С.Т.Голубєв, скульптор Ф.П.Балавенський, інші.

Під час реконструкції Андріївського узвозу до 1500-річчя Києва, на вершині Уздихальниці, поруч з будинком, був влаштований оглядовий майданчик, до якого з узвозу ведуть залізні сходи. Сюди ж можна потрапити і з двору будинку.

Нажаль, у 1980-х роках будинок відселили з метою переобладнати під готель. Але реконструкція затягнулася на роки. До будинку було зроблено прибудову, проте, первісний проект архітекторів, датований 1980-ми роками, у 1990-ті вже не відповідав вимогам до готелів та послуг, що надаються ними. Так, проектом не були передбачені а ні паркинг, а ні фітнесцентр. Через якись час в інвесторів скінчилися кошти, а нових інвесторів досі не визначено. Так і стоїть цей замок оточений зеленим парканом вже понад 20 років.


Джерела