Ермітаж парк

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Розважальний заклад на Трухановому острові, який на той час юридично входив до складу Остерського повіту Чернігівської губернії. У ХІХ ст. тут з’явилися склади, майстерні пароплавства, житлові садиби. Це місце також традиційно використовавалося і для відпочинку. Кияни діставалися сюди перевозом на лодках.

Наприкінці 1870-х років перевіз перейшов до підприємливого купця Гинтовта, який облаштував для відпочиваючих невеликий парк з буфетом, що став місцем хмільних розваг подалі від очей правоохоронців. Заклад позбувся своєї поганої репутації лише після того, як 1884 року на Дніпрі сталася буря й у водах річки загинуло кілька киян, після чого Гинтовт змушений був відмовитися від перевозу на лодках. З цього часу на переправі курсував пароплав, проїзд на ньому став дорожчим, що вплинуло на статус відвідувачів ресторану і парку - тут стали з’являтися люди більш заможні і виховані.

У 1887 році майданчик для гуляння був розширений, з’явилася но ва естрада, до саду був запрошений професійний оркестр, популярні естрадні виконавці. За два роки парк вже складав гідну конкуренцію Шато-де-Флер. У 1893 році на головному майданчику парку був встановлений фонтан з підсвіткою. Ще за кілька років у парку з’явилися навіть атракціони (в т.ч. «американські горки»).

Парк припинив своє існування у громадянську війну. Хоча і після неї залишався одним з найулюбленіших місць відпочинку киян. У 1945 році на Трухановому острові створюється Дніпровський парк, до складу якого увійшла і територія, яу колись заямав парк «Ермітаж».


Джерела