Дрентельн Олександр Романович

Народився у 1820 році на Київщині, закінчив Кадетський корпус у Санкт-Петербурзі.

Служив у лейб-гвардії Фінляндського полку, командував запасною бригадою 12-ї піхотної дивізії, Самогітським гренадерським полком ерцгерцога Франца-Карла, командував Ізмайловським полком, 1-ю гвардійською піхотною дивізією. У русько-турецьку війну О.Дрентельн — начальник військових сполучень діючої армії і командувач військами тилу.

У 1878 році О.Дрентельн призначається головним начальником сумно звісного III відділення, членом Кавказького комітету і комитету зі справ Царства Польського.

У 1880-1881 рр. О.Дрентельн — губернатор Одеси і командувач військами Одеського військового округу. 13 січня 1881 року його переводять у Київ на посаду Київського, Волинського і Подільського генерал-губернатора та командувача Київського військового округу.

О.Дрентельн чинив суттєвий опір розвитку української культури у Південно-Західному краї, при ньому були заборонені видання на «малороссийском наречии», проведення спектаклів українськими трупами. Крім українців від влади губернатора страждали також поляки, яких він «вижив» з державних органів, та євреї.

Ревність імперській політиці була відмічена державою. Генерал, який ніколи не брав участі у реальних бойових діях був нагороджений орденом Святого Апостола Андрія Первозваного, орденом Святого Володимира трьох ступенів, Олександра Невського, Святої Анни, Станіслава двух степів і навіть Білого Орла.

Влітку 1888 року у Києві урочисто святкували 900-річчя Хрещення Русі. Кульмінація святкування припадала на день пам’яті Св.Володимира - 15 (28) липня. При об’їзді вишикуваних для параду, військ з генералом стало зле, в нього стався серцевий напад від якого від помер за лічені секунди.

На місці раптової смерті генерал-губернатора було встановлено пам’ятник, який був знищений 1919 року.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва