Довідка:Пошук

Зміст

Використання ключових фраз

В звичайному режимі, система повертає результати пошуку, які містять усі входження будь-якої комбінації слів з ключової фрази, заданої у вікні пошук. Тобто, якщо задано фразу пошуковий механізм, система видасть не тільки всі статті, в яких зустрічається словосполучення пошуковий механізм чи механізм пошуковий, але й всі статті, які містять окремо слова механізм та пошуковий.

Для того, щоб змусити систему вибирати лише статті, які містять всі слова з ключової фрази, поставте знак "+" перед кожним словом, тобто в наведеному прикладі: +пошуковий +механізм

Якщо взяти ключову фразу в подвійні лапки, то буде здійснюватись пошук всієї фрази зі словами в зазначеному порядку. Тобто, запит на "пошуковий механізм" поверне всі статті, в яких зустрічається словосполучення пошуковий механізм, і проігнорує статті з механізм пошуковий.

Для того, щоб вилучити з запиту певне слово, необхідно поставити перед ним знак "-", наприклад, пошуковий -механізм.

Верхній та нижній регістр

Пошук по ключовому слову є нечутливим до регістру. Тобто, запит на Україна, україна чи УКРаїНа видасть однаковий результат.

Але регістр при пошуку по ключовим фразам чи словосполученням, окремі слова яких починаються з великої літери, іноді може мати значення (наприклад, запит на "Андріївська церква" та "Андріївська Церква" може повернути різні результати). Тому випробуйте всі варіанти.

Cпеціальні символи

При пошуку слова, яке містить спеціальні символи (наприклад, Odiliënberg - з умлаутом ë), результат, який видасть ВЕК, на даний момент залежить від того, як ці символи зберігаються в тексті статті: наприклад, умлаут ë зберігається як символ ë (Unicode) чи як HTML-код ë (euml). Ця незручність є результатом помилки програмного забезпечення, яка невдовзі буде виправлена. Але тимчасово в таких випадках рекомендується шукати Odili чи/та nberg.

Апострофи та одинарні лапки

Слово в одинарних лапках (тобто 'слово') може бути знайдено лише тоді, якщо в запиті воно теж буде вказано в одинарних лапках. Тому при написанні статей не рекомендується вживати такі лапки. Зі звичайними подвійними лапками (тобто "слово") такої проблеми не існує.

В ВЕК зазвичай апостроф в тексті позначається за допомогою символа ` (тобто, м`яч, а не м’яч чи м'яч — зверніть увагу!). Тому в більшості випадків використовуйте в запитах саме таке позначення апострофа.


Джерела

Вільна енциклопедія


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва