Дніпровські вежі

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Перспектива 35-поверхового житлового комплексу здача під ключ якого запланонвана на четвертий квартал 2002 року.

Будівництво першого комплексу шести 33 — 35 — поверхових будинків — велетнів Європейського рівня якості розпочалось в столиці у 2-му мікрорайоні житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

Який зодчий не мріє про втілення в життя такого проекту, який стане своєрідною візитною карткою місцевості, де служитиме людям на радість його об`єкт. Олександру Московчуку — архітектору творчої майстерні Олександра Комаровського — поталанило. Саме його сміливе і унікальне рішення було за підсумками творчого конкурсу зодчих столиці назване кращим проектом 2000 року. Не виникло у автора і особливих проблем з реалізацією в життя задуманого, з пошуком інвесторів, замовників будівництва. Ними стали кошти бюджету згідно програми Президента України про забезпечення житлом військовослужбовців. На майданчику, що розташований зліва від в`їзду на Вигурівщину-Троєщину, йдеться згідно графіку виконання робіт планомірна робота, розпочата в грудні 2000року. На сьгодняшній день досягнена проектна швидкість росту хмарочосів — 3 поверхи за місяць.

Житлові будинки високі, як в прямому (110м.) так і в переносному значенні слова. Вони привабливі не тільки своєю грандіозністю та неабиякою сучасною зовнішніньою колоритністю. 35 поверхів — це насамперед складна інженерна споруда з використанням наймодерніших будівельних матеріалів і технологій. І робиться вона з великою любов`ю, бо це перші хрестоматійні хмарочоси національного маштабу з наявністю всіх класичних інженерних складових — монолітний залізобетон, багатоступеневий підйом хлодної і гарячої води, автономне енергозабезпечення (на випадок раптового відключення енергопостачання автоматично вмикається струм будинкового дизель — генератора), підземний автопаркінг на 400 місць для автомобіля кожної другої (перспектива, на жаль, не врахована) родини з можливістю в лічені секунди дістатися швидкісним ліфтом з гаражного приміщення до свого поверху. І, насамкінець, наявність обов`язкового вертольотного майданчику на даху кожного з шести будинків — велетнів — теж не фантастика. Зрозуміло, останнє є обов`язковим засобом спасіння при винекнені пожежі, але не виключає транспортного або туристичного використання. Бо саме з висоти цих будинків відкривається чудесний краєвид золотоверхих храмів матери городов русских — Києва, мальвниче злитя оспіваних в піснях зачарованої Десни і могутнього Славутича, віддалена панорама міста Вишгорода — свідка зародження Кивської Руси.

Щасливими новоселами перших столичних хмарочосів стануть виключно родини військовослужбовців та пенсіонерів МВС України. В тім, якщо пригадати історію Києва,то виявиться,що ці хмарочоси у нас не перші. Один зперших в Україні та Європі хмарочосів був побудований у Києві на вулиці Інститутській (будинок не зберігся) у19101912 роках під керівництвом головного архітектора на той час Іполита Ніколаєва. Цей будинок називали "будинком Гінзбурга". Отже дореволюційний Київ був законодавцем архітектурної моди в Європі.

Все — про що мріє сьгодні наш споживач, передбачено проектом і відповідає, як стверджують фахівці, світовому рівню якості і досконалості. А це і планіровка квартир, і кондицюювання повітря, і спеціальна система очистки питної води, і спеціальне передбачне генеральним планом розвитку міста транспортне спулучення мешканців майбутнього комплексу з найближчими станціями метро: "Петрівка" та "Дарниця", і озеленення, і фізкультурно-оздоровчі комплекси, і театральна студія і багато іншого сервісу.

Нову конкурентоздатну в галузі будівництва справу очолюють її організатори — начальник комплексного будівництва Іван Іванович Глущенко, досвідчені військові фахівці — заступник начальника бюро інвестиційних проектів Центрального проектного інституту Міністерства оборони України, координатор проекту Віктор Олексійович Камєнєв, заслужений будівельник України Володимир Михайлович Ликов. В зоні їх відповідальності найголовніше — детальна розробка проекту та контроль за якістю виконання робіт.

Слово Якість всі наші 1200 працюючих на об`єкті будівельників з багатьох регіонів України пишуть з великої літери, — радіє від вдалого жарту Іван Іванович Глущенко, — бо без Якості в умовах конкуренції вся наша робота — нічого.

Цій філософії вчать досвідчені майстри своїх молодих колег — 20 практикантів Київського інженерно-будівельного інституту, місія котрих зведення понад 100-поверхових хмарочосів в столиці та інших містах України. Замовники на такі висоти є.

Завершальний у розбудові Вигурівщини-Троєщини комплекс, — підкреслює головний архітектор Києва Сергій В`ячеславович Бабушкін, — стане своєрідним знаком оклику зодчих і будівельників сучасного Києва — ми досягнемо Європейських висот в архітектурі і містобудуванні.

  Місцевість:  Вигурівщина-Троєщина.   Станції метрополітену:  Дарниця, Петрівка.

Джерела