Дніпровський район

За часів Київської Русі та Польсько-Литовської держави на території району були заміські землі київських монастирів та слобідки при них - Микільська і Воскресенська, а також села.

Згодом ці стародавні землі входили до складу Броварської, потім - Микільсько-Слобідської волостей Остерського повіту Чернігівської губернії. В 1927 році територія перейшла в підпорядкування Київської міськради, а в 1932 році - увійшла до складу Петровського (Подільського) району м.Києва.

В 1935 році на базі земель селищ Осокорки, Позняки, Биківня, Аварійного, хуторів Червоного та ім. Т. Шевченка, бувших слобідок Микільської, Кухмистерської, Воскресенської та Передмістної було створено Дарницький район.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР зі складу Дарницького району міста 23 травня 1969 року було виділено Дніпровський район. До складу нового району відійшли території на північ від Броварського проспекту. Під час змін території районів, який стався у зв’язку з утворенням 1988 року Ватутінського і Харківського районів міста, до Дніпровського району відійшли Русанівка, Соцмісто, ДВРЗ і Стара Дарниця. Натомість, з Дніпровського у новостворений Ватутінський район відійшли Лісовий масив, Биківня, Куликове, Вигурівщина-Троєщина.

Під час адміністративно-територіальної реформи в місті 2001 року територія району зазнала певних змін, зокрема, до складу району відійшла територія на північ від залізниці Київ-Ніжин, в т.ч. Березняки та Ліски.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва