Демiївська (станція метро)

«Демі́ївська» — 47-а станція Київського метрополітену, розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями «Либідська» та «Голосіївська». Відкрита 15 грудня 2010 року. Назва — від історичної місцевості Деміївка. Пасажиропотік — 18,7 тис. осіб/добу.

Станція мілкого закладення, колонна. Має підземний зал з острівною посадочною платформою. Стеля залу спирається на два ряди колон. Платформа з'єднана з підземним касовим залом чотиристрічковим одномаршевим ескалатором. Станція також обладнана двома ліфтами для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Вихід зі станції — в підземний перехід під Голосіївським проспектом до бібліотеки імені В. І. Вернадського, Центрального автовокзалу, на Московську площу, до проспектів Валерія Лобановського та Науки. Наземний вестибюль відсутній.

Особливістю станції є те, що тут ескалатори розміщені в центрі платформи, а не в торці, як зазвичай в Київському метрополітені. Крім того у східному торці платформи влаштовані сходи, що ведуть до технічних приміщень станції та сполучаються з підземним переходом (додатковий евакуаційний вихід).

Будівництво станції розпочато влітку 2005 року. Станцію будували за технологією «стіна в ґрунті». 28 січня 2006 року на будівництві сталася аварія — обрушилася 500-тонна підпірна стіна, внаслідок чого у котлован впав козловий кран. Ця подія дещо затримала терміни будівництва. Влітку 2009 року спорудження станції «Деміївська» було практично завершене, однак відкрити її без інших станцій ділянки, що будується, було неможливо в зв'язку з тим, що тупик для обороту метропоїздів за проектом мав бути влаштований за станцією «Васильківська».

  Місцевість:  Деміївка.   Станції метрополітену:  Куренівсько-Червоноармійська лінія.

Посилання


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва