Дальні печери

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Дальні печери Києво-Печерської Лаври. Загальна довжина 280 м, а разом із Варязькою печерою - 450 м, лабіринт печер розділений на три самостійних сектори. Д.п. мають два входи: східний - з боку Дніпра та західний - через Надпечерну галерею з Аннозачатіївською церквою. У Д.п. три підземні церкви: Різдва Христового, Феодосія Печерського та Благовіщення.

Для Різдва Христового та Феодосія Печерського церков мідні позолочені іконостаси виконали місцеві майстри у XVIII ст., а дерев`яний для Благовіщення церкви - на початку ХХ ст. У Б.п. були поховані прп. Феодосій та інші (докладнішу інформацію щодо святих отців, які покояться у Дальніх печерах див. Собор преподобних отців Києво-Печерських, які почивають у Дальніх печерах). У радянський період історії Києва з 1926 року Б.п. перебували у складі Києво-Печерського історико-культурного заповідника і лише 1988 року, до 1000-ліття Хрещення Русі повернуті монастирю.

На Д.п., біля Різдва Богородиці церкви розташовано кладовище городян, тут поховані: ген.-фельдм.Ф.В.Остен-Сакен (учасник російсько-турецьких війн XVIII ст., італійського походу 1799, Вітчизняної війни 1812), ген.П.С.Кайсаров (учасник російсько-турецької війни 1808-1812), ген.О.І.Красовський (учасник Вітчизняної війни 1812), граф Є.В.Путятін (дипломат, учасник Нваринської битви 1827) та інші.


  Місцевість:  Печерськ.   Станції метрополітену:  Арсенальна.


Джерела