Горіхуватські ставки

Низка ставків, що штучно утворилися в поймі Горіхуватського струмка. Розташовані в Голосіївському ПКіВ ім.М.Рильського в Голосіївському районі міста. Площа акваторії ставків - 5,1 га.

Верхня група з трьох ставків знаходиться на південь від головного входу до парку. Вони каскадом займають широку улоговину між схилами височини, на якій знаходиться центральний майданчик парку та височини, на якій розташовані корпуси Аграрний університет. Перший і найменший став практично весь замулений і вкритий заростями осоки, наступні два більших за розмірами стави менш зарослі, на них можна купатися. Перше від другого ставка та другий від третього відділяють дамби зі шлюзами, по яким прокладено пішохідні доріжки. З третього става вода шлюзом потрапляє у струмок який біжить сильно прорізаною долиною до четвертого става.

Четвертий став знаходиться на схід від головного взоду до парку. Цей став має ще більші розміри за попередні та більш зарослий. З цього ставу знову тече струмок, який потрапляє зарослою лісом долиною до п’ятого і найбільшого ставу, який розташувався у північній частину парку, біля Голосіївської площі. На найбільшому ставі є човнова станція (прокат катамаранів та човнів), пляж, ресторан на воді. Після виходу з останнього ставка, струмок колектором прямує до річки Либідь.

Всі ставки приваблюють диких качок, багато тут жаб та інших водяних мешканців, а серед водних рослин зустрічаються й «червонокнижні». На ставках ловлять рибу (хоч це і заборонено).


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва