Городецькому В. В. пам’ятник

Загальний вигляд

Пам’ятник Владиславу Городецькому – пам’ятник на честь архітектора Владислава Городецького; розташовується в Пасажі на тротуарі поруч із будинком (Хрещатик, 15).

Пам’ятник митцю в Пасажі був відкритий навесні 2004 року за підтримки меценатів. Автори – скульптори Володимир Щур, Віталій Сівко і архітектор Володимир Скульський.

Владислав Городецький зображений сидячи за столиком у кафе, тримаючи в правій руці чашку кави. Ретельно відтворена зовнішність митця та деталі одягу – крислатий капелюх на голові, просторий сюртук. Деталі композиції розповідають про стиль епохи, в якій жив архітектор – це круглий стіл на трьох вигнутих ніжках, два віденські стільці, на одному з яких сидить Городецький, другий стоїть навпроти нього. На столику лежить книга під назвою “В. Городецький. В джунглях Африки. Щоденник мисливця”, в якій архітектор описав свої пригоди в Африці.

Скульптурна композиція розміщена на пласкому бронзовому плінті і на невисокому прямокутному гранітному постаменті, на якому вирізьблено стилізований під факсиміле напис “Архітектор Городецький”. На плінті, біля ніг постаті архітектора, розміщений бронзовий картуш з написом, в якому зазначено мецената спорудження пам’ятника – “Діамантбанк”, трохи далі – імена його авторів. На другому картуші на лівому боці постаменту – напис про те, що пам’ятник встановлено за підтримки Олександра Омельченка (в той час – Київського міського голови).

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва