Гончару О. Т. пам’ятник

(Перенаправлено з Гончару Олесю пам`ятник)
Загальний вигляд
Загальний вигляд

Пам’ятник Гончару О. Т. – монумент на честь українського письменника Олеся Гончара. Встановлено в 2001 р. на розі вулиць М. Коцюбинського та Чапаєва. У сквері, неподалік будинку, в якому проживав письменник (вул. Б. Хмельницького, 68). Автор – ск. В. Чепелик. Розміри: висота скульптури – 2,4 м, постамент – 0,82 × 1,89 × 1,47 м.

Бронзову постать О. Гончара, вирішену на повний зріст, встановлено на сіру гранітну брилу неправильної природної форми. Реалістична пластика скульптури з детальним відтворенням рис зовнішності та одягу підкріплена сюжетністю композиційно-образного вирішення: письменник зображений під час відпочинку. Він сидить у вільній позі, заклавши ногу за ногу, права рука лежить на коліні, ліва спирається на камінь. Довге пальто спадає м’якими складками, на шиї портретованого – довгий вузький шарф, один кінець якого звисає на груди, другий перекинутий на спину. Поряд на камені праворуч – виконані з бронзи капелюх, книжка та листя каштана. Один листок, що наче впав з дерева, лежить біля ніг. На передньому боці каменя, праворуч від постаті викарбувано напис: “З любові – творчість, з любові – щастя людське” та підпис О. Гончара, стилізований під факсиміле, на правому – дати життя.

Скульптуру встановлено на рівні землі, на сірій гранітній бруківці, якою також вкритий невеликий майданчик перед нею. Природний нахил скверу, де стоїть пам’ятник, підкреслений трьома низькими гранітними сходинками. Жанрове трактування образу, його наближеність до глядача, реалістичність пластики надають пам’ятнику художньої переконливості, органічно вводять його в навколишнє архітектурно-природне середовище.

Джерела

  • До цього пам'ятника йтимуть люди …: [Про відкриття експозиції проектів пам' ятника О. Гончару] // Уряд. кур'єр. – 2000. – 14 верес.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва