Георгіївський Видубицького монастиря собор

Центральною домінантою монастирського ансамблю Видубицького монастиря є бароковий Георгіївський собор, збудований у 1699-1701 роках на кошти Стародубського полковника М.Миклашевського.

П`ятикупольний храм нагадує дерев`яні українські церкви того часу. ззовні та, колись і в середині, - це типова барокова споруда. Особливою гордістю храму був п`ятиярусний позолочений іконостас, подарований дружиною гетьмана Данила Апостола Ганною.

З приходом радянської влади і закриттям монастиря, церковну утварь реквізували. У 1936 році на вогнищі, влаштованому комсомольцями - войовничими безвірниками, загинув іконостас, а пожежа 1967 року повністю знищила внутрішнє вбрання з фресками включно (також згоріло зібрання стародруків, яке зберігалося тут). Після пожежі територія монастиря перейшла до відання Інституту археології НАН України і собор став сховищем.

Відродження святині почалося лише на зламі тисічоліть, коли монастирські споруди повернули церкві. Станом на літо 2007 року, собор відремонтовано ззовні (за виключенням головного купола, роботи на якому тривають), віроджено перший ярус іконостасу та розпочато роботи з відновлення розписів.


Фото


  Місцевість:  Видубичі.   Станції метрополітену:  Видубичі.

Джерела

  • Видубицький монастир. - Київ, вид-во VIT-A-POL, 2001


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва